نیمار از مسی هم بهتر است، آلوز به کار بارسا می‌آید

کافو را بهترین دفاع راست تاریخ برزیل می دانند. کاپیتانی که سال ۲۰۰۲ جام قهرمانی جهان را با سلسائو بالای سر برد. او معتقد است نیمار کیفیتی بالاتر از مسی و رونالدو دارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، اینکه برخی کریستیانو رونالدو را بهتر از لیونل مسی می‌دانند و برخی دیگر مسی را برتر از رونالدو یک ارزیابی متداول و عادی در دنیای فوتبال است اما شاید کمتر کسی را سراغ داشته باشید که بازیکن دیگری را از هر دو ستاره سابق رئال مادرید و بارسلونا بهتر بداند و این دقیقاً همان کاری است که کافو دفاع راست سابق تیم ملی برزیل اکنون انجام داده است.

کافو معتقد است که هموطنش نیمار از نظر فنی هم از لیونل مسی بهتر است هم از کریستیانو رونالدو و این در حالیست که مهاجم ۲۸ ساله پاری‌سن‌ژرمن فقط از یک نظر از مسی و رونالدو بالاتر قرار می‌گیرد که آن رقم آخرین قراردادش است که او را به گران‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال تبدیل کرد.

کافو در گفت‌و‌گو با نشریه مارکا گفت:« نیمار از بعد فنی هم از مسی بهتر است هم از کریستیانو رونالدو. او فقط باید بهتر از این‌ها نقش یک رهبر را برای تیمش ایفا کند و مسئولیت‌پذیر باشد. به نظر من یک فوتبالیست باید صد درصد زندگی‌‌اش را وقف فوتبال کند. من خودم را بهتر از نیمار نمی‌دانم اما معتقدم نسبت به دیگر دفاع راست‌های دوره خودم بهتر بوده‌ام چرا که تمام زندگی‌ام وقف فوتبال بود. نیمار هم فقط باید یک فرمانده و کاپیتان مسئولیت‌پذیر برای تیمش باشد.»

موضوع دیگری که کافو درباره‌اش اظهارنظر کرد، بازگشت هموطنش دنی آلوز به بارسلونا است. آلوز ۳۸ ساله که سال ۲۰۱۶ از بارسلونا جدا شد و به یوونتوس پیوست، به عنوان بازیکن آزاد به نوکمپ برگشته است و کافو معتقد است که هموطنش می‌تواند کارهای زیادی برای تیم آبی‌و‌اناری‌پوش کاتالونیا انجام دهد.

او گفت:« دنی آلوز از من بهتر است و با تجربه فراوانی که دارد کمک فراوانی به بارسلونا خواهد کرد. شاید سن‌ بالایی داشته باشد اما هنوز از نظر بدنی در شرایط فوق‌العاده‌ای قرار دارد و به نظرم خرید فوق‌العاده‌ای برای بارسا خواهد بود.»

تگ ها


تیم ملی آرژانتین کافو لیونل مسی کریستیانو رونالدو نیمار تیم ملی برزیل تیم ملی پرتغال دنیل آلوز پاری سن ژرمن فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال