نیمار در پی اس جی؛ ۳۶۸ روز دور از میادین

دوران حضور نیمار در پی اس جی از سال ۲۰۱۷ تاکنون با مصدومیت ها، محرومیت ها و دوری طولانی مدت از میادین همراه بوده است....

به گزارش "ورزش سه"، پاری سن ژرمن چهارشنبه شب در ترکیه موفق شد باشاک شهیر را مغلوب کرده و شکست در بازی نخست برابر منچستریونایتد را به دست فراموش بسپارد. اما نیمار در این دیدار به علت مصدومیت تعویض شد و تا وقفه بازی های ملی نوامبر قادر به همراهی تیمش نخواهد بود.

به این ترتیب تعداد روزهایی که مهاجم برزیلی به خاطر آسیب دیدگی نتوانسته پاری‌سن ژرمن را در میادین همراهی کند، از ۳۶۵ روز عبور خواهد کرد.

با احتساب دوری دو هفته ای برای مصدومیت اخیر، نیمار در سه سالی که  برای پاری سن ژرمن بازی کرده، ۳۶۸ روز مصدوم بوده است. او در این مدت ۶۴ بازی را از دست داده است که به ۶۷ دیدار هم افزایش خواهد یافت. بازیکن PSG نه در دیدار شنبه مقابل نانت، نه برابر لایپزیش در لیگ قهرمانان و نه مقابل رن بازی نخواهد کرد. شدیدترین آسیب دیدگی نیمار به فصل ۱۸-۲۰۱۷  بر می‌گردد که به خاطر شکستگی انگشت پا ۱۷ بازی را از دست داد و یک فصل بعد هم در ۱۸ دیدار حضور نداشت.

جالب اینکه مهاجم برزیلی تنها به خاطر آسیب دیدگی بازی های تیمش را از دست نداده است. از فصل ۱۸-۲۰۱۷  این بازیکن به دلیل محرومیت در خیلی از دیدارها نتوانسته پاری‌سن ژرمن را همراهی کند.

نیمار فصل جاری تاکنون در چهار بازی حضور نداشته است: یک بازی به خاطر ابتلا به کرونا، دو بازی به دلیل گرفتن گردن آلوارو گونسالس در دیدار مارسی و PSG  و یک بازی به خاطر خستگی پس از پایان فیفا دی. 

تگ ها


نیمار پاری سن ژرمن