نیمار ۲۲۲ میلیون یورو؟ پس رونالدینیو چند؟

بازیکن سابق اشتوتگارت و تیم ملی آلمان رونالدینیو را بهترین بازیکن تاریخ فوتبال می داند....

به گزارش "ورزش سه"، روبرتو هیلبرت توانست با اشتوتگارت یک بار فاتح بوندسلیگا شود و در لیگ قهرمانان نیز دو بار برابر بارسلونا به میدان رفت و با نتایج ۲-۰ و ۳-۱ شکست خورد اما همان دو بازی برای او تجربیاتی گرانقیمت به همراه داشت. در آن تیم ژاوی، اینیستا، تیری آنری و مسی جوان هم حضور داشتند ولی هیلیبرت شیفته رونالدینیو شد.

هیلبرت معتقد است اگر برای جذب نیمار ۲۲۲ میلیون یورو هزینه شده، در صورتی که رونالدینیو الان فوتبال بازی می کرد، بازیکنی بی قیمت بود.

نیمار سال ۲۰۱۷ با ۲۲۲ میلیون یورو از بارسا راهی پی اس جی شد و هنوز گران قیمت ترین بازیکن فوتبال دنیاست.

هیلبرت به وبسایت گل گفت:« رونالدینیو بهترین بازیکنی است که برابرش به میدان رفته ام و برای من او بهترین بازیکن تاریخ فوتبال است. او سریع بود و قدرتمند بازی می کرد و همیشه هم شاد به نظر می رسید. بازی برابر بارسا دشوار بود و رونالدینیو کار را دشوارتر هم می کرد.

حتی متوقف کردن او با خطا هم سخت بود. سعی کردم به او ضربه بزنم ولی نمی شد. او و فرانک ریبری بهترین هایی هستند که در آلمان برابرشان قرار گرفته ام. بازیکنانی که با عشق و علاقه فوتبال بازی می کردند و در زمین نبودند تا فقط وظیفه ای که به آنها محول شده بود را انجام دهند. رونالدو، مسی، نیمار و امباپه هم در زمین اینچنین هستند.»

هیلبرت ادامه داد:« معتقدم رونالدینیو و نیز رونالدو برزیلی اگر الان بازی می کردند، گران ترین های دنیا بودند و در بازار قیمتی نمی شد برای شان تعیین کرد. اگر نیمار ۲۲۲ میلیون یورو می ارزد، پس رونالدینیو و رونالدو اصلا قیمت ندارند و جذب شان غیرممکن بود.»

تگ ها


فرانک ریبری تیم ملی برزیل لیونل مسی بایرن مونیخ اشتوتگارت رونالدو کریستیانو رونالدو پاری سن ژرمن رونالدینیو نیمار یوونتوس برزیل بارسلونا