نیمار و پدرش، هرجا که پول باشد

لوئیز ماسکارو به گزارش ......

لوئیز ماسکارو

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت- تام کروز و کوبا گودینگ در یکی از تاریخی ترین صحنه های سینمایی در «جری مگوایر» درخشیدند. کاراکتر راد تیول، یک بازیکن فوتبال امریکایی از مدیر برنامههایش، مگوایر، یک خواسته داشت:«پول کجاست؟ آن را به من نشان بده» و بعد هم تلفن را با عصبانیت روی او قطع کرد.

این مثالی عالی برای این است که نشان دهیم ورزش حرفهای این روزها چطور شده است: پول از همه چیز مهم تر است. نیمار و پدرش پیشنهاد پاریسن ژرمن را پذیرفتند چون این برایش  پرمعنی بود. در دنیایی هستیم که پول و مادیات اهمیت زیادی دارد و ارزش ها دیگر مانند قبل نیستند. یا اصلا هیچ نیستند.

نیمار قبلا هم به خاطر پول به بارسلونا آمده بود. آن هم برای پاداش 40 میلیون یورویی که روسل به پدرش پرداخته بود. اقدامی که باعث شد باشگاه بارها به سختی بیفتد و بابتش دادگاه های زیادی برگزار کند. مسئولیت اشتباهات آن دوران را هم بارتومئو قبول کرد و برایش جریمه 5.5 میلیون یورویی هم پرداخت.

نیمار بعد از آن داستان برای مدتی در بارسلونا بازی کرد، اما کسی که قبلا یک بار به سانتوس خیانت کرده بود، این بار به خود بارسلونا خیانت کرد. او به پاری سن ژرمن رفت، با پاداش 50 میلیون یورویی برای پدرش و دستمزد سالانه 30 میلیون یورو برای خودش. به آبی و اناری ها چه رسید؟ رقم فسخ قرارداد 222 میلیون یورویی که باشگاه فرانسوی آن را پرداخت.

اما بارسا همچنان باقیست و به کارش ادامه می دهدهمان طور که کرویف گفت بازیکنی که در بارسا خوشحال نیست بهتر است برود. در نتیجه اگر نیمار هم بازیکنی است که پول را به پروژه های ورزشی ترجیح می دهد، مطمئن باشید حضورش در بارسا سودی برای این تیم ندارد. در بارسا تنها بازیکنی که نمیتوان جانشینی برایش پیدا کرد مسی است. آینده بارسا هم قرار نیست به دست برزیلی ها شکل بگیرد. بهترین گزینه این است که بارسا خیلی سریع به فکر جانشین او باشد. گریزمن، امباپه یا دمبله.

خداحافظ نیمار، برای همیشه خداحافظ. اما قبل از این که بروی یک جمله را برای همیشه به یاد داشته باشد:«پول را به ما نشان بده!».

 

تگ ها


اخبار روز Neymar da Silva Santos Júnior پاری سن ژرمن فوتبال