نیمار، کیک تولد خواهر و مصدومیت؛ طلسم یا بدشانسی فوتبالی؟

نیمار همیشه در حوالی تاریخ تولد خواهرش مصدوم می‌شود و بازی‌های زیادی از دست می‌دهد....
نیمار همیشه در حوالی تاریخ تولد خواهرش مصدوم می‌شود و بازی‌های زیادی از دست می‌دهد.

 

مهاجم برزیلی پاریسن‌ژرمن در بازی با استراسبورگ مصدوم شد و بازی‌های مهمی از جمله دیدار با منچستریونایتد را از دست داد. با بررسی روند مصدومیت و محرومیت‌های نیمار می‌توان متوجه شد او از سال 2014/15 همیشه در این مقطع از فصل مصدوم بوده و یا بازی نکرده است! حالا برخی از رسانه‌ها با علم بر اینکه تاریخ تولد خواهر نیمار 11 مارچ (20 اسفند) است، اعلام کرده‌اند او به دروغ خودش را به مصدومیت می‌زند.

رافائلا کیست؟
رافائلا سانتوس 22 ساله، متولد 11 مارچ 1996، خود انسانی شناخته شده در فضای مجازی است. او زمان زیادی را صرف موسسه خیری تاسیسی توسط نیمار می کند که سال 2014 شکل گرفته و تمرکز آن روی کودکان بی بضاعت برزیلی است. رافائلا در هنگام تولد داسیلوا نام داشت اما پس از مدتی اسم خود را به "بکران" تغییر داد. او که 4.6 میلون فالوور در اینستاگرام دارد، مدتی نامزد گابریل باربوسا، مهاجم تیم اینترمیلان بوده است.
نفرین رافائلا چیست؟
تا امروز جوک های زیادی در مورد نفرین روز تولد رافائلا در رسانه‌ها گفته شده زیرا نیمار به مدت 5 فصل متوالی در تاریخ تولد رافائلا مصدوم یا محروم بوده و هیچ بازی با لباس بارسا و پاریسن ژرمن در این بازه زمانی انجام نداده است. راموس در این باره شوخی‌های زیادی انجام داده و یک‌بار اعلام کرد: من همیشه دوست دارم مقابل بهترین‌ها بازی کنم اما برای بازی مقابل نیمار در ماه مارچ، باید با خواهرش صحبت کنیم تا نفرینش را از او بردارد!
در سال 2015 نیمار در دیدار مقابل گرانادا در 28 فوریه کارت گرفت و بازی بعدی مقابل رایووایکانو را از دست داد و به همین دلیل مدیران بارسا اجازه دادند تا او به برزیل سفر کند.  او یک بار هم در تاریخ 3 مارچ دچار محرومیت شد تا بازی 6 مارچ مقابل ایبار را از دست بدهد و به برزیل سفر کند تا در جشن تولد خواهرش حضور داشته باشد.
نیمار به طور واضحی از حضور در کنار خانواده‌اش لذت می‌برد و این مسئله را می‌توان در پست‌های اینستاگرامی و حضورمتوالی در جشن تولد خواهرش فهمید.