نیمکت تیم ملی هلند به لوئیس فان خال رسید

لوئیس فان خال جانشین فرانک دی بوئر روی نیمکت تیم ملی هلند خواهد شد....

به گزارش "ورزش سه"، دو سال و نیم پیش بود که لوئیس فان خال سرمربی سابق بارسلونا، بایرن مونیخ، آلکمار، منچستریونایتد و تیم ملی هلند، اعلام کرد دیگر هیچ مسئولیتی را در فوتبال برعهده نخواهد گرفت.

فن خال آخرین بار هدایت منچستریونایتد را برعهده داشت اما در سال ۲۰۱۶ از این باشگاه اخراج شد. او در سال ۱۹۹۵ با آژاکس قهرمان چمپیونزلیگ شد، دو بار با بارسلونا لالیگا را فتح کرد و سابقه قهرمانی در بوندس لیگا و لیگ هلند را با بایرن مونیخ، آژاکس و آلکمار داشت. او در مجموع در ۸۹۹ دیدار، ۲۰ جام فتح کرد.

پس از چند سال دوری از دنیای مربیگری، رسانه های هلندی خبر از توافق او و فدراسیون فوتبال هلند دادند و به این ترتیب فان خال قرار است جانشین فرانک دی بوئر روی نیمکت هلند شود.

نشریه معتبر "دی تلگراف"، با انتشار این خبر اعلام کرد که دنی بلیند، فرانس هوئک و فرانک فریزر نیز دستیاران فان خال خواهند بود.

فان خال بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ سرمربی هلند بود و در جام جهانی برزیل این تیم را به عنوان سومی رساند. او سپس با پذیرفتن پیشنهاد منچستریونایتد هدایت هلند را رها کرد.

فن خال بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۱ نیز مقطعی کوتاه سرمربی هلند بود ولی سپس برای بار دوم هدایت بارسا را برعهده گرفت. در واقع این سومین دوره مربیگری فان خال در تیم ملی محسوب می شود.

هلند که نتوانست به یک چهارم نهایی یورو ۲۰۲۰ صعود کند، بین ۱ تا ۷ سپتامبر از مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ سه دیدار حساس برابر نروژ، مونته نگر و ترکیه پیش رو خواهد داشت.

پیش از فان خال گفته می شد مسئولان فدراسیون فوتبال هلند با اریک تن هاگ و یوآخیم لوو وارد مذاکره شده بودند.

تگ ها


لوئیس فان خال منچستر یونایتد