نیوکمپ در انتظار بادکنک‌های مشکی!

گروه‌های اعتراضی نسبت به حکومت مرکزی اسپانیا امشب در نیوکمپ حضور خود را اعلام خواهند کرد...

به گزارش مدال، این احتمال وجود دارد که شاهد اتفاقات عجیب و غریبی در طول برگزاری ال‌کلاسیکو باشیم.

به گزارش دیلی میل، امشب بالاخره قرار است اولین ال کلاسیکوی فصل به میزبانی بارسلونا برگزار شود. دیداری که قرار بود دو ماه پیش برگزار شود اما به دلایل امنیتی و پس از اعتراضات خیابانی مردم کاتالونیا، لغو شد و به تعویق افتاد. با این حال ظاهرا قرار نیست تعویق ال کلاسیکو، مشکلات امنیتی مربوط به بازی را به کلی از بین ببرد.

داستان از این قرار است که برخی گروه‌های افراطی جدایی طلب کاتالانی از چند هفته پیش طی فراخوان‌هایی از کاتالان‌ها درخواست کرده‌اند که مثل امروزی، چند ساعت پیش از شروع بازی در اطراف نیوکمپ تجمع کنند تا با یکدیگر درباره راهی برای بر هم زدن نظم بازی، پیدا کنند. این افراد به خوبی می‌دانند که با توجه به مخاطب چند صد میلیونی ال کلاسیکو، هر صدای اعتراضی به گوش دنیا خواهد رسید.

به گفته نشریه محلی لاونگواردیا، حالا این افراد به این نتیجه رسیده‌اند که نظم بازی را با به راه انداختن سیلی از بادکنک‌های بزرگ ساحلی بر هم بزنند. بادکنک‌هایی که ظاهرا رنگ آنها نیز مشکی خواهد بود. رنگ مشکی هم به خاطر نحوه برخورد ماموران با مردم در جریان اعتراضات که به زندانی شدن بسیاری از رهبران جنبش استقلال طلبی کاتالونیا منجر شد، انتخاب شده است.

اخبار مرتبط:

تصمیم جنجالی ستاره بارسلونا پیش از ال‌کلاسیکو

تگ ها


ال‌کلاسیکو ورزشگاه نیوکمپ بادکنک مشکی فوتبال جهان بارسلونا رئال مادرید بارسلونا-رئال مادرید لالیگا فوتبال