نیکبخت واحدی: بازی با احساسات هواداران تنها هنر مسئولان استقلال است

پیشکسوت فوتبال در مورد مسائل روز استقلال، تیم امید و حضور بانوان در ورزشگاه صحبت کرد....

به گزارش مدال، علیرضا نیکبخت واحدی در خصوص شرایط استقلال اظهار داشت: شرایط استقلال اگر اجازه دهند می‌تواند خوب باشد ولی متاسفانه افرادی در رأس کار این تیم قرار دارند که تنها هنرشان بازی با افکار عمومی و احساسات هواداران است. این قضیه سوپرجام از اولش مشخص بود که چه می‌شود و خود این افراد بهتر از هرکس دیگری می‌دانستند این قضیه به جایی نمی‌رسد ولی فقط می‌خواستند با عوام فریبی برای خودشان وقت بخرند و فکر می‌کردند با مطرح کردن شکایت و این صحبت‌ها به مرور زمان هواداران این موضوع یادشان می‌رود ولی هواداری که عاشق تیمش است هیچ وقت این مسائل را فراموش نمی‌کند. بی‌خودی فقط با احساسات مردم بازی کردند و حدود 100 هزار فرانک سوئیس هزینه روی دست باشگاه گذاشتند و آخرش هیچی به هیچی. هوادار هم هرچه بگوید راه به جایی نمی‌برد و این‌ها دو دستی میز و صندلی خودشان را چسبیده‌اند. تا دیروز به جز بقال محل کسی آنها را نمی‌شناخت ولی حالا مدیرعامل باشگاه‌ها می‌شوند و اسم و رسم برای خودشان دست و پا می‌کنند.

وی در مورد وضعیت فنی استقلال بعد از 2 پیروزی هم گفت: خدا را شکر تا حدودی از آن جو و شرایط سنگنین بعد از باخت دربی خارج شدیم. دربی برای هواداران اهمیت زیادی دارد که البته درست نیست و مثل هر بازی 3 امتیاز دارد ولی این موضوع همه جای دنیا هست و کاری با آن نمی‌شود کرد. حالا می‌گویند گل ریحان را برده و تیم ضعیفی است ولی بردن همین بازی‌ها هم هنر می‌خواهد چرا که می‌آیند انتحاری بازی می‌کنند و کار مقابلشان سخت است.

پیشکسوت فوتبال ادامه داد: استقلال در حال حاضر در شرایطی قرار گرفته که باید از آن عبور کند و این فقط کار سرمربی تیم است. از مدیران باشگاه که انتظاری نمی‌رود و کاری از دستشان ساخته نیست ولی امیدوارم استراماچونی استقلال را از این شرایط خارج کند. تیم یک سری مشکلات روحی دارد که باید برطرف شود و در چند پست مثل خط حمله هم نیاز به تقویت دارد.

نیکبخت در مورد بازی ایران مقابل کامبوج و ورود بانوان به ورزشگاه‌ها گفت: اتفاق خیلی خوبی است ولی امیدوارم واقعی باشد و یک حرکت نمادین نباشد که بخواهند فقط دهان فیفا را ببندند. من تصاویری دیدم که دارند سکوها را مثل زندان درست می‌کنند و نمی‌دانم معنی این تصمیمات چیست. ما مردمان اصیل پارسی هستیم و دنیا ما را به اصالت‌مان می‌شناسند و نمی‌دانم نگران چه چیزی هستند. اگر بعضاً در بازی‌های داخلی سنگی پرت می‌شود و سری شکسته می‌شود چون تماشاگران دو تیم مختلف هستند که البته کار آنها هم درست نیست ولی این یک بازی ملی است و قرار نیست کسی به جنگ کسی برود و نباید اینطور برخورد شود.

وی در مورد اتفاقات و حواشی ایجاد شده در تیم امید میان حمید استیلی و فرهاد مجیدی که آشنایی زیادی با هر دو نفر دارد هم عنوان کرد: من نمی‌توانم در این خصوص نظر بدهم و بر حسب شناختم از دو طرف وارد این موضوع شوم. باید بنشینند این مساله را کارشناسی کنند و ریشه‌یابی کنند و ببینند مشکل از کجاست. فقط روی شناختی که از فرهاد دارم و با او هم تیمی بودم و هم اتاقی بودم باید بگویم فرهاد می‌توانست تیم امید را به المپیک ببرد ولی اجازه ندادند کار کند.

وضعیت استقلال اگر اجازه دهند می‌تواند خوب شود ولی متاسفانه مدیران حال حاضر فوتبال استقلال فقط با افکار عمومی احساسات مردم بازی می‌کنند. این قضیه جام حذفی بچه‌های همه دوره خودم تایم می‌خرند برای خودشان فقط 100 هزار خرج کردند. مردم را. در آن مقطع یادشان برود عاشق تیم هستند.

تاثیر می‌گذارند بازیکن باید حرفه‌ای باشد. روی طرفداران است از فوتبال زده می‌کنند. نیامدند برای کمک به فوتبال درآمدزایی کنند. دل هوادار هم نگاه کنید. خنده‌ام می‌گیرد. به هر دلیلی سر کار باشند. این‌ها انقدر مدیریت صندلی برایشان جالب و جذاب است بقال سر کوچه نمی‌شناخت.

خدا را صد هزار مرتبه شکر بعد از بحران دربی و این صحبت‌ها الان شده آتش زیر خاکستر. به این تیم امیدوارم همین روند را ادامه دهد. جلوی گل ریحان. اینطور فوتبال بازی می‌کنند خیلی سخت‌تر است روند را ادامه دهد با همین رویه بدون حاشیه جلو برود دل هواداران شاد شود. کاری دیگر از دست این‌ها بر نمی‌آید.

خط حمله روحی روانی مربی می‌تواند. صد در صد می‌شود درست کرد. نمی‌شود گفت. زمان می‌برد. پروسه تیم تمام شود. شوکی به استقلال وارد شده بعد از دربی. این زمان باید بگذرد. 3 امتیاز داشته است. بازی پرسپولیس برای هوادار یک چیز دیگر است. این قضیه پشت سر گذاشته شود درک کند جایگاهی بازی کند بیخیال نباشد می‌تواند.

این خیلی جای خوشحالی دارد. نه اینکه فقط نمادین باشد و همین بازی باشد دهن فیفا بسته شود. باید واقعاً دفاع کرد. بسکتبال و والیبال این اتفاق می‌افتد. اگر بتوانیم مدیریت کنیم می‌توانیم ببینیم شاهد.

همیشه توی همه چیز مخالف و موافق زیاد است. کار درست کار اشتباه مخالف و موافق وجود دارد. تعامل باید وجود داشته باشد. اگر ناراحت هستند بسکتبال و والیبال. یک مقدار محبوب‌تر از این رشته‌هاست. در کشتی قهرمانی دنیا شو یا در والیبال. مدل انسان‌ها فوتبال را بیشتر دوست دارند. نمی‌توانیم کتمان کنیم. امیدوارم با یک تعامل خوب برگردند به ورزشگاه. این بازی ملی است. شاید نمادین باشد ولی قوم پارسی هستیم شجاع و چشم پاک ترین مردان. امیدوارم کلی. از فوتبال لذت ببرند.

متاسفانه می‌گویم این اتفاق افتاده است و جای بحث دارد. یک بحث کلی و کارشناسانه انجام شود. من نمی‌توانم نظر بدهم و در جریان نیستم. بحث کارشناسی. فرهاد می‌توانست. می‌شناسم همبازی بودم و هم اتاق بودم. نگذاشتند کار کند. قدرت. صد در صد وجود دارد. ما تیم‌ها نتیجه نمی‌گیرند از بیرون می‌گویند.

من دوست دارم تیم ملی با هرکسی با درخت به المپیک برود. مهم سرافرازی. امیدواریم

 

بیشتر بخوانید:

شاهرخ بیانی: استقلال باید جام حذفی را جدی بگیرد

تگ ها


باشگاه استقلال پیشکسوت استقلال علیرضا نیکبخت واحدی استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال