هادی رضایی:فقط با تیم‌های هم وزن والیبال نشسته ایران بازی می‌کنیم

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته تاکید دارد که این تیم فقط به شرطی پیش از بازی‌های پارالمپیک توکیو دیدار تدارکاتی برگزار می کند که حریفانش هم وزن ایران و تیمش باشند....

هادی رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نخستین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی والیبال نشسته که در جزیره کیش برگزار شد، گفت: بعد از این اردو که نتایج خوبی برای‌مان داشت، بازیکنان سه روز استراحت داشتند و بعد از آن وارد مرحله جدید مسابقات لیگ برتر شدند.

ادامه راه آماده سازی اردونشینان تیم ملی در لیگ

وی ادامه داد: در این مرحله از رقابت‌ها هر یک از اردونشینان تیم ملی با تیم باشگاهی خود سه چهار بازی رسمی انجام دادند. همین موضوع برای منِ سرمربی ایده آل است چون به نوعی ادامه راه آماده سازی تیم ملی به حساب می‌آید.

منتظر اتمام لیگ والیبال نشسته هستیم

رضایی که خود با تیم شهر بابک در رقابت باشگاهی والیبال نشسته شرکت دارد، به چگونگی پیگیری این رقابت‌ها اشاره و تصریح کرد: هفت تیم شرکت کننده در لیگ در قالب دو گروه مجزا در مرحله اول مسابقات شرکت داشتند. در این مرحله که به صورت متمرکز در تهران برگزار شد، هر یک از تیم‌ها دیدارهای باقی مانده خود را برگزار کردند و بدین ترتیب یک دوره کامل مسابقات انجام شد. در ادامه هم تیم‌های اول تا چهارم یک دوره دیگر با هم رقابت می‌کنند تا رده بندی تیم‌های اول تا چهارم مشخص شود. منتظر تعیین این رده بندی و پایان مسابقات هستیم.

بازیکنان بدون دغدغه به تمرینات تیم ملی بازمی گردند

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته تاکید کرد: اردوی آماده سازی این تیم پس از اتمام کامل مسابقات باشگاهی پیگیری می‌شود. اینگونه بازیکنان بدون هیچ دغدغه‌ای بابت لیگ، اسپانسر، معیشت، حقوق و … وارد اردو می‌شوند و می‌تواند به لحاظ جسمی و روحی حضور کامل و مفید در تمرینات داشته باشند.

برنامه ۶ ماهه تا پارالمپیک توکیو

وی تصریح کرد: بعد از لیگ و با از سرگیری اردوی تیم ملی، در واقع برنامه ۶ ماهه و مدونی که برای این تیم در نظر داریم را تا زمان اعزام به توکیو و شرکت در بازی‌های پارالمپیک ادامه می‌دهیم. این برنامه بیشتر شامل تمرین و اردوی مستمر است و البته دیدار تدارکاتی در سطح داخلی و خارجی.

فقط با چهار تیم «هم وزن» خودمان دیدار تدارکاتی برگزار می‌کنیم

رضایی در مورد دیدارهای تدارکاتی مورد نظر برای تیم ملی والیبال نشسته ایران که رنکینگ اول جهان را در اختیار دارد، گفت: نیاز داریم تا زمان حضور در پارالمپیک توکیو دیدارهای تدارکاتی داشته باشیم اما این دیدارها را فقط با تیم‌های «هم وزن» ایران انجام می‌دهیم. مصر، برزیل، روسیه و بوسنی هرزگوین که رقیبان همیشگی ما در میادین مختلف هستند، تنها تیم‌های هم وزن والیبال نشسته جهان در دنیا به حساب می آیند. دیدارهای تدارکاتی اگر داشته باشیم فقط با یکی از این چهار تیم برگزار می‌کنیم.

به فکر سودآوری فنی هستیم نه صرفاً برگزاری دیدار تدارکاتی

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته در این رابطه ادامه داد: دیدار با تیم‌های مانند ژاپن و آلمان چه مزیتی برای ما خواهد داشت وقتی در سطح پایین‌تری از والیبال نشسته ایران هستند. برگزاری دیدار تدارکاتی با تیم‌هایی به غیر از چهار تیم مورد نظر فقط برای حریف منفعت دارد نه تیم ایران. در این شرایط که به خصوص بایدمسائل مالی را در برنامه ریزی ها لحاظ کرد به شدت به این مسئله توجه داریم که فقط با رقیبان‌مان دیدار تدارکاتی داشته باشیم که برای‌مان سودآوری فنی داشته باشیم.

از حضور در تورنمنت بین المللی ترکیه انصراف دادیم

وی همچنین با یادآوری اینکه تیم ملی والیبال نشسته برای حضور در تورنمنت بین المللی ترکیه دعوت نامه داشت، خاطرنشان کرد: موضوع مربوط به حدود یک ماه پیش می‌شود. حضور قزاقستان و خود ترکیه در این تورنمنت قطعی بود. قرار بود بوسنی و هرزگوین هم شرکت کند اما وقتی مطلع شدیم این تیم انصراف داده ما هم انصراف خود را اعلام کردیم.

احتمال یک درصدی لغو پارالمپیک را در نظر داریم

رضایی همچنین گفت: دیدار تدارکاتی را هم برای اردیبهشت، خرداد و تیرماه برنامه ریزی می‌کنیم که به زمان پارالمپیک توکیو نزدیک شده باشیم. مسئولان برگزارکننده این پارالمپیک بر برگزاری قطعی بازی‌ها تاکید کرده‌اند اما به خاطر پاندمی کرونا و به خصوص ظهور گونه جدید آن باید یک درصد هم احتمال لغو بازی‌ها را بدهیم. بنابراین اینگونه برنامه ریزی ها (دیدار تدارکاتی) را برای ماه‌های منتهی به پارالمپیک در نظر می‌گیریم که نسبت به برگزاری قطعی بازی‌ها هم اطمینان بیشتری حاصل کرده باشیم و بودجه‌ای را بیهوده هزینه نکنیم.

حریف امروز ما کروناست نه تیم‌ها

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته در پایان تاکید کرد: باید بپذیریم که حریف این روزهای ما تیم‌ها و کشورها نیستند بلکه کرونا است. باید با این ویروس رقابت داشته باشیم. فعلاً که کارهای مان را طبق برنامه دنبال می‌کنیم. امیدواریم در ادامه هم با مشکلی مواجه نشویم و بتوانیم هم آماده سازی خوبی داشته باشیم و هم در بازی‌ها شرکت کنیم.

تگ ها


تیم ملی والیبال نشسته ایران هادی رضایی بازیهای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو