هازارد: بازی من با فلسفه ساری هم‌خوانی دارد

ادن هازارد فلسفه ساری را به مورینیو ترجیح می‌دهد...
ادن هازارد فلسفه ساری را به مورینیو ترجیح می‌دهد

ستاره بلژیکی معتقد است که تحت هدایت ساری عملکرد بهتری داشته است.

به گزارش مدال، ادن هازارد معتقد است که سبک بازی او با فلسفه مائوریتسیو ساری همخوانی بیشتری نسبت به فلسفه آقای خاص دارد.

هازارد که در دوره دوم حضور مورینیو در چلسی با او قهرمانی در لیگ برتر و لیگ کاپ را تجربه کرد، خودش را با سرمربی ایتالیایی کنونی چلسی هماهنگ‌تر می‌بیند. 

"تمامی مربیانی که زیر نظر آن‌ها بازی کرده‌ام، چیزی به من اضافه کردند؛ از آغاز به کار در لیل همراه کلود پوئل تا حالا که زیر نظر مائوریتزیو ساری بازی می‌کنم. همه آن‌ها نگاه متفاوتی به فوتبال دارند و به همین خاطر من به بازیکنان کنونی تبدیل شده‌ام. همه آن‌ها نصیحت‌های مهمی به من کردند. ژوزه مورینیو خاص بود ولی سبک ساری و رودی گارسیا (سرمربی سابق لیل) بیشتر شبیه فلسفه فوتبالی من است اما همه این افراد چیزهای زیادی به من یاد دادند."

هازارد ستاره چلسیِ مورینیو در فصل ۱۵-۲۰۱۴ بود و در نهایت همراه با تیمش قهرمان لیگ برتر شد. او با مرور خاطراتی از آن دوران اضافه کرد:

"در فصل ۱۵-۲۰۱۴ برای اولین بار همراه با چلسی قهرمان لیگ برتر شدم و جایزه بهترین بازیکن سال را کسب کردم. فصلی عالی بود که به کسب جوایز تیمی و انفرادی منتهی شد. دیدیه دروگبا برای کمک کردن به ما به چلسی برگشت، در خیلی از بازی‌ها برنده شدیم، فاتح لیگ کاپ شدیم و گل‌های زیادی به ثمر رساندیم. واقعا از کار خودمان لذت می‌بردیم و به همین خاطر هم قهرمان شدیم. در فصل ۱۷-۲۰۱۶ دوباره قهرمان شدیم. حس مشابهی داشت ولی این بار نحوه قهرمانی فوق العاده بود چون در ابتدای فصل با مشکلاتی رو به رو شده بودیم. مقابل آرسنال و لیورپول شکست خوردیم و سپس سیستم تیم به کل عوض شد. به طرزی باورنکردنی چندین و چند بازی پیاپی را با پیروزی پشت سر گذاشتیم و در انتهای فصل بابت قهرمانی خوشحال بودیم. برای سرمربی تیم یعنی آنتونیو کونته هم، قهرمانی در فصل اول حضورم در چلسی بسیار ویژه بود."