هاشمیان: این ادعای غلطی درباره پژمان جمشیدی است

وحید هاشمیان مربی تیم ملی گفت خانواده ها باید مراقب فرزندانشان که به فوتبال روی آورده اند، باشند....

به گزارش"ورزش سه"، وحید هاشمیان که به همراه پژمان جمشیدی در نشست کتاب پیراهن های همیشه حضور داشت، درخصوص این کتاب گفت: از به وجود آمدن این کتاب صوتی تشکر می کنم. خیلی از کتاب ها را باید از اول تا آخر بخوانید که امکانش خیلی سخت است. ولی این کتاب چون در مورد زندگی فوتبالیست ها بود، می شد آن را گوش داد که نکات جالبی از زندگی نامه خیلی از فوتبالیست ها در این کتاب است. به طور مثال یوهان کرایوف اسطوره فوتبال هلند به همراه مادرش به استادیومی می رفته است که در آنجا کار می کرده است. آقای صدر برای این کتاب زحمت زیادی کشیده و جالب ترین قسمت آن، صحبت کردن پژمان منتظری روی این کتاب است که خودش یک فوتبالیست است.


وی گفت: فردی مانند پژمان جمشیدی در فوتبال خیلی زحمت کشیده است، از جمله آسیب دیدگی، محرومیت و نبود امکانات و بخش هایی از این کتاب انگار از روی زندگی ما نوشته شده است. بعضی از اشخاص حاضر در این کتاب مانند آقایان حجازی و بهزادی که با آنها برخورد داشته بودیم، می بینیم که خیلی از فوتبالیست ها با سختی از فوتبال کنار رفته اند و از آنها قدردانی نشده است. من در این چند روزی که در ترافیک بودم، این کتاب را گوش می دادم. زمانی که قسمت مربوط به مرحوم حجازی رسیدم، به دوستم گفتم آرام تر رانندگی کند تا این قسمت را تا انتها گوش بدهم. نویسنده این کتاب اطلاعات بسیار قوی از فوتبال داشته و پژمان جمشیدی نیز به بهترین شکل ممکن آن را اجرا کرده است. از آنجایی که تهران اکثرا ترافیک است و من قطعا در ادامه کتاب های صوتی بیشتری گوش خواهم داد.


هاشمیان درخصوص اینکه زندگی بسیاری از ستاره های فوتبال پس از خداحافظی از فوتبال، زندگیشان وارد مسیر دیگری می شود، گفت: این کتاب برای کسانی که فوتبالشان را تازه آغاز کرده اند، آموزنده است. فوتبال برای کسانی که از بیرون آن را نگاه می کنند، جذاب است ولی درون آن اینگونه نیست. فوتبال یک تاریخ انقضا دارد. اگر شما فوتبالیست خیلی با سطح بالایی باشید، نزدیک به ۱۰ سال می توانید به سطح بالایی برسید در حالیکه خیلی ها در همان ابتدای امر دچار آسیب دیدگی شده و از رقابت کنار می روند.


وی گفت: زمانی فرا می رسد که شما فکر می کنید تا ابد می توانید بازی کنید. مشکلی که برای فوتبالیست ها به وجود می آید، دور شدن از محیط خانواده و رفتن به مکان دیگری است که ارتباط عاطفی با خانوادگی کمتر می شود. آنها با دوستان جدیدی وابسته می شوند که خیلی از آنها دوستان واقعی نیستند که بخاطر موقعیت آن بازیکن با او دوست می شوند. حتی این مسئله در ازدواج بازیکنان نیز صدق می کند. خیلی از خانم ها تا زمانیکه فوتبالیست معروف است با او ارتباط گرفته و ازدواج می کنند. بازیکن درآمد خوبی پیدا می کنند و همسران آنها فکر می کنند این ورود پول همیشگی است و به خرج های بی حساب و کتاب روی می آورند. به این دلیل پس از پایان فوتبال بازیکن، یک برزخ به وجود می آید که می فهمد باید با واقعیت های جامعه کنار بیاید.

او گفت: بازیکن را مثل قدیم تحویل نمی گیرند و دوستانش از کنارش فاصله می گیرند و جامعه او را مثل قدیم تحویل نمی گیرند. اگر یک فوتبالیست حتی از ۱۶ سالگی تا ۳۴ سالگی بازی کند، به حرفه دیگری روی نیاورده و تمام تمرکزش روی این کار بوده است. به این دلیل فکر میکنم یک فوتبالیست باید از الان به دوران بعد از بازی اش فکر کنند و از بازیکنانی که پس از پایان فوتبالشان موفق بوده اند، الگوبرداری کند. به نظر من خانواده خیلی مهم است که یک بازیکن اگر به شهر دیگری سفر می کند، به بازیکن مشاوره بدهند تا از پولش به بهترین شکل استفاده کند. به نظر من بازیکنان باید قبل از اتمام فوتبالشان با پول هایی که دریافت می کنند، سرمایه گذاری خوبی کنند که پس از آن به مشکل نخورند. بازیکنان پس از پایان فوتبالشان نباید ورزش را ترک کنند. چرا که این مسئله باعث افسردگی آنها می شود. من پس از اتمام بازی ام، در دو تیم پیشکسوتان بازی می کردم تا دچار خلأ نشوم.

هاشمیان در مورد احتمال حضور در سینما گفت: فکر نمی کنم این اتفاق رخ بدهد. ولی من به سینما و تئاتر خیلی علاقه دارم . روزها فوتبال نگاه می کنم و شب ها به دنبال دیدن فیلم و سریال هستم. زمانی که من به دیدن تئاتر می روم، به هیچ چیز دیگری فکر نمی کنم و ذهنم فقط به دنبال دیدن تئاتر است و همیشه از طریق پژمان جمشیدی بلیط مجانی می گیرم و به دیدن تئاتر می روم (باخنده). بعضی ها می گویند پژمان منتظری در فوتبال به جایی نرسید ولی در سینما دیده شد در حالیکه ایشان سالها در پرسپولیس بازی کرد و لباس تیم ملی را بر تن کرد پس از ادعا غلط است.

تگ ها


پژمان جمشیدی تیم ملی ایران وحید هاشمیان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال