هاشمیان: حیف است این نسل به جام جهانی نرود

مربی تیم ملی فوتبال می‌گوید تمام تلاش شان را برای شاد کردن دل مردم در مسابقات مقدماتی جام جهانی خواهند کرد....

به گزارش "ورزش سه"، وحید هاشمیان که همراه تیم ملی در اردوی کیش بسر می‌برد در گفت و گو یا برنامه ورزش و مردم صحبت هایی را انجام داد که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:


**امکانات خوبی برای تیم ملی مهیا شده است


خوشبختانه در چند وقت گذشته فدراسیون تلاش کرده است که امکانات خوبی برای ما مهیا کند. ما برای سفر به کیش پرواز اختصاصی داشتیم و جا دارد از مسئولان این جزیره هم تشکر کنیم که در سه ماه گذشته تلاش کردند زمین تمرین ما را آماده کنند. بچه‌ها از روزی که به اردو آمدند بسیار پرروحیه تلاش می‌کنند و اتحاد و دوستی خوبی وجود دارد.


**هنگ‌کنگ را آنالیز کرده‌ایم


درباره بازی با هنگ‌کنگ هم باید بگویم که ما بازی به بازی باید فکر کنیم، نه اینکه به کل مسابقات نگاه کنیم. هنگ‌کنگ تیمی است که باید مقابل آن باهوش بازی کنیم و از فرصت‌های‌مان بهره لازم را ببریم. ما این تیم را آنالیز کردیم و بر اساس آن تمرینات‌مان را طراحی کردیم. امیدواریم در اولین بازی نتیجه خوبی بگیریم.


**گرمای اذیت کننده بحرین؟


ما به این خاطر تصمیم گرفتیم اردوی‌مان را در کیش برگزار کنیم که بتوانیم با شرایط ‌آب و هوایی بحرین وفق پیدا کنیم. البته اگر زودتر هم می‌آمدیم ممکن بود برای ما خطرناک باشد. همین چهار پنج روزی که در کیش هستیم قطعاً مفید خواهد بود و می‌توانیم با آب و هوای بحرین خودمان را وفق دهیم.


**شباهت وضعیت کنونی با تیم ملی ۲۰۰۶؟


اگر خاطرتان باشد در آن سال شرایط سختی داشتیم. باید با اردن در کشورش بازی می‌کردیم و با قطر هم در زمین خودش روبه‌رو می‌شدیم. کار بسیار سختی داشتیم، ولی یک اتحاد ملی وجود داشت. من به خاطر مسائلی بعد از چند وقت به تیم ملی برگشته بودم و وقتی دیدم تیم ملی در شرایط سختی قرار گرفته است، همه چیز را کنار گذاشتم و به تیم ملی برگشتم و خوشبختانه با اتحاد صعود کردیم. الان هم احساس می‌کنم تمام مردم، مطبوعات و فدراسیون تلاش می‌کنند که جو خوبی به وجود بیاید.


**حیف است این نسل در جام جهانی بازی نکنند


ما بازیکنان بسیار خوبی داریم و من حیفم می‌آید که این بازیکنان در جام جهانی بازی نکنند. ما دو بازی قبل هم که واگذار کردیم به مشکلات خودمان باختیم و به حریفان‌مان نباختیم. تیم ما توانایی زیادی دارد و ان‌شاءالله اتفاق خوبی خواهد افتاد. من به توانایی بازیکنان اطمینان دارم.


**تلاش می کنیم مردم شاد شوند


ما باید تلاش کنیم که مردم را شاد کنیم، این وظیفه ماست و ما با بازیکنان و فدراسیون فوتبال تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که آخر بازی مردم شاد باشند و تنها خواسته‌مان این است که برای ما انرژی مثبت بفرستند.


**باقری رابطه نزدیکی با بازیکنان دارد


کریم باقری علاوه بر اینکه توانایی فنی بالایی دارد، از نظر شخصیتی هم تجربیات خوبی دارد و قطعاً می‌تواند به تیم ملی کمک کند. او با رابطه نزدیکی که با بازیکنان دارد می‌تواند برای تیم ملی مفید باشد و من به شخصه از انتخاب او خوشحالم.

تگ ها


تیم ملی ایران وحید هاشمیان