هاشم حیدری: مسئولان استقلال درباره درآمدها شفاف سازی کنند

هافبک پیشین استقلال در گفت و گو با مدال درباره شرایط این روزهای آبی ها صحبت هایی را مطرح کرد....

روند پلکانی استقلال به سمت پیشرفت است
هاشم حیدری، پیشکسوت استقلال در گفت و گوی اختصاصی با مدال درباره ارزیابی 7 بازی اخیر استقلال اظهار داشت: استقلال با روند پلکانی که در پیش گرفته، در حال رسیدن به اوج است. البته به نظر من این تیم با توجه به این که بازیکنان جوانی در اختیار دارد برای پیشرفت هنوز هم کار دارد.

حفظ جایگاه از رسیدن به آن مهم تر است
پیشکسوت استقلال تاکید کرد: رسیدن به قله شاید مهم باشد اما آن چه مهم تر است حفظ جایگاه است. استقلال الان باید همه تمرکزش را بر روی این بگذارد که همین روند را حفظ کند و در همین سطح باقی بماند و با توجه به بازی های سختی هم که در پیش دارد این موضوع به تلاش و تمرکز بسیاری نیاز دارد.

تعیلی لیگ تیم ها را از شرایط آرمانی دور می کند
هافک پیشین استقلال درخصوص تعطیلی لیگ و تاثیر آن بر روند این تیم گفت: تعطیلات اصولا بر روی تیم ها تاثیر مثبتی ندارد. وقتی تیم ها در روند مسابقات از لحاظ ذهنی و بدنی جا می افتند و شرایط خوبی پیدا می کنند ایجاد وقفه های اینچنینی و تعطیلی مسابقات تیم را از شرایط آرمانی دور می کند و تا زمانی که دوباره به شرایط قبلی بازگردد نیازمند زمان است. امیدوارم این موضوع برای استقلال خللی ایجاد نکند چرا که این تیم به خصوص در دو بازی آخر شرایط بسیار خوبی داشت و نتیجه اش هم شد زدن 9 گل در دو بازی مقابل حریفان قدر که به نظر من کار هر تیمی نیست.

استقلال به مهاجم خوب خارجی نیاز دارد
پیشکسوت استقلال درباره شرایط خط حمله استقلال و اعلام نیاز استراماچونی برای جذب مهاجم تصریح کرد: مربی تیم باید آینده نگری داشته باشد و به شرایط و داشته های حال حاضر تیمش بسنده نکند. استقلال باید در 3 جبهه بجنگد و برای هر سه آمادگی کامل داشته باشد. ما لیگ قهرمانان آسیا را در پیش داریم، ضمن این که مسابقات لیگ برتر و جام حذفی هم ادامه دارد. مصدومیت، محرومیت، افت بازیکن و ... همه مسائلی است که استراماچونی قطعا به آن فکر می کند. چه کسی تصور می کرد برای شجاعیان آن هم درست در زمانی که در اوج بود چنین مصدومیتی پیش بیاید؟! به هر حال این ها اتفاقاتی است که جزئی از فوتبال است و مربی باید آن ها را مد نظر قرار دهد. به نظر من استقلال باید برای لیگ قهرمانان آسیا باید به فکر جذب مهاجم حتی به مراتب بهتر از مهاجمان حال حاضرش باشد. رقیب های ما در آسیا ستاره های لژیونر گرانقیمتی در اختیار دارند و استقلال باید با آمادگی کامل وارد این مسابقات شود.

بازیکن باید شش دانگ حواسش به تمرین و مسابقات باشد
هاشم حیدری درباره حواشی که به دلیل مشکلات مالی برای استقلال پیش آمد نیز اظهار داشت: حواشی و مشکلات، ذهن و روح بازیکن را به هم می ریزد و نداشتن تمرکز روند مثبت تیم را تحت تاثیر قرار می دهد. بازیکن باید شش دانگ حواسش به تمرین و مسابقات باشد این که بخواهد هر روز چشم و گوشش به دنبال وعده و وعیدها باشد و دغدغه دستمزدش را داشته باشد قطعا بر روی ساق هایش تاثیر می گذارد. این دست مسائل در فوتبال دنیا مدت ها است که منسوخ شده است. 
در فوتبال دنیا اگر هم مشکلات مالی وجود داشته باشد، مسئولان باشگاه به دنبال رفع آن هستند نه این که حتی در خصوص درآمدها نیز شفاف سازی صورت نگیرد.


درباره درآمدهای استقلال شفاف سازی شود
وی ادامه داد: گفته می شود استقلال از طریق فروش بازیکن و اسپانسر درآمدی 100 میلیاردی داشته است. من نمی دانم این ارقام تا چه حد درست است اما این درآمدها هرچقدر هم بوده باشد باید درخصوص آن شفاف سازی صورت بگیرد. اگر این شفافیت وجود داشته باشد قطعا افراد و ارگان های مختلف تمایل بیشتری برای همکاری و تزریق پول از طریق درآمدزایی های مختلف به باشگاه ها خواهند داشت. برای من جای سوال است که چرا مسائل مالی در باشگاه ها و همچنین باشگاه استقلال شفاف نیست.

هواداران از شکل فوتبال استقلال لذت می برند
هاشم حیدری در پایان گفت: هواداران استقلال در حال حاضر نه تنها از نتایج بلکه از شکل فوتبال استقلال رضایت دارند و از آن لذت می برند امیدوارم این روند همچنان ادامه پیدا کند و استقلال به جایگاه واقعی اش که چندین سال از آن دور بوده است دست پیدا کند.

 

بیشتر بخوانید:

آخرین وضعیت حضور مهاجم خارجی در استقلال

تگ ها


باشگاه استقلال پیشکسوت استقلال هاشم حیدری شفاف سازی درآمدهای استقلال شرایط استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال