هاشم حیدری: مشکل اصلی باشگاه استقلال مدیریت است

پیشکسوت تیم استقلال در گفت و گوی اختصاصی با مدال تاکید کرد که عمده ضعف استقلال جدا از همه مسائل فقط مدیریت است....

پیشکسوت تیم استقلال در گفت و گوی اختصاصی با مدال تاکید کرد که عمده ضعف استقلال جدا از همه مسائل فقط مدیریت است.


وقتی نتیجه را واگذار می کنی، یعنی عملکرد خوب نبوده است 
به گزارش خبرنگار مدال، هاشم حیدری، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال، درباره عملکرد این تیم مقابل ماشین سازی گفت: برای قضاوت البته هنوز زود است اما به هر حال وقتی یک تیم می بازد، قطعا عملکرد خوب نبوده است. هر چقدر هم بگوییم این بازی، اولین دیدار استقلال در لیگ بوده است و بازیکنان هنوز به هماهنگی لازم نرسیده اند، اما این موضوع برای همه تیم های لیگ است و حریف استقلال هم همین شرایط را داشته است. سایر تیم ها که استقلال آن ها را رقیب خود می داند، مثل پرسپولیس، سپاهان، پدیده شهر خودرو و ...همه این تیم ها با قدرت در هفته اول ظاهر شدند و بازی های شان را بردند، خب آن ها هم شرایط استقلال را داشتند، برای آن ها هم هفته اول بود و هنوز هماهنگی لازم را نداشتند، به نظر من شرایط تمرینی استقلال حتی از این تیم ها بهتر بود چون زودتر از سایر رقبایش تمرینات پیش فصل را شروع کرده بود، پس باید نتیجه بهتری می گرفت. به نظر من وقتی نتیجه را واگذار می کنی، یعنی عملکرد خوب نبوده است.


استقلال به یک هافبک حتی بهتر از پاتوسی نیاز دارد
پیشکسوت استقلال درباره نبود یک بازیکن طراح و بازیساز در این تیم تصریح کرد: استقلال در حال حاضر از دو بازیکن، هافبک دفاعی شکل هم استفاده می کند. فرشید باقری و علی کریمی هر دو دارای خصوصیات یکسان هستند به نظر من استفاده از این دو بازیکن هم زمان استقلال را با مشکل مواجه خواهد کرد. سبک بازی هر دو یکی است و بازیساز هم نیستند که بخواهند پاس تو در بدهند و مهاجمان را تغذیه کنند، سرعت ندارند و شوت زن قهاری هم نیستند، فقط می توانند جلوی دفاع توپگیری کنند و وینگرها را راه بیاندازند. استقلال به یک بازیساز حتی بهتر از پاتوسی نیازمند است.


آیا پای دلال ها وسط است؟!
هاشم حیدری در جدایی 16، 17 بازیکن از استقلال گفت: استقلال 2،3 سال است که یک رویه را در پیش گرفته است. بازیکنان جوان و گمنام به این تیم می آیند اوایل فصل خوب نیستند و بعد از مدتی در تیم جا می افتند به آخرهای فصل که می رسیم این بازیکنان خواهان پیدا می کنند و سپس مدیران استقلال به راحتی و عین آب خوردن این بازیکنان را از دست می دهند. من نمی دانم دلیل این موضوع چیست، آیا پای دلال ها وسط است؟! در هیچ کجای دنیا شاکله یک تیم طی چند سال اینقدر تغییر کند. بزرگترین تیم های دنیا نهایتا، 2 یا 3 بازیکن را جذب کرده و یا از تیم خارج می کننند این که 16، 17 بازیکن ناگهان از تیم خارج شوند به تیم ضربه می زند و بهانه لازم راهم به مربی می دهد برای همه نتیجه نگرفتن ها. همه ضرر می کنند به جز یکسری دلال ها و ایجنت ها...الان بهترین بازیکنان از استقلال رفته اند بدون این که عایدی درستی برای استقلال داشته باشند، امید نورافکن، اللهیار صیادمنش و ... این ها را چه کسی می شناخت؟! آمدند در استقلال چهره شدند و رفتند. جالب اینجاست که خود استقلال هم نتوانست برخی از این بازیکنان را دوباره جذب کند و به تیم های رقیب پیوستند...


درخصوص مترجم حق با باشگاه است
 حیدری در خصوص اعتراض استراماچونی به نداشتن مترجم گفت: همانجور که آقای زرینچه گفتند در این باره باید حق را به باشگاه داد چرا که باشگاه یک مترجم را به مربیان ایتالیایی استقلال معرفی کرده اما استراماچونی گفته است که خودمان می خواهیم مترجم بیاوریم، باید گفت باز هم پای دلال ها در این موضوع وسط است!


مشکل اصلی باشگاه استقلال فقط مدیریت است
پیشکسوت استقلال تاکید کرد: مشکل اصلی مسائل موجود در باشگاه فقط مدیریت است. وقتی در یک مجموعه مدیر نتواند درمورد مسائل تصمیم گیری درست داشته باشد یعنی آن مدیر ضعیف بوده و توانایی کافی را نداشته است. آقای فتحی با بازیکن مشکل پیدا کرد، با مربی قبلی مشکل پیدا کرد، با خطیر مشکل پیدا کرد و ...اینجوری که نمی شود مدیریت کرد. مدیری که نتواند بازیکنانش را نگه دارد و طی یک سال 16، 17 بازیکن تیمش را از دست بدهد چه مدیری است؟! این گونه مدیریت را که همه بلد هستند. مدیریت خوب این است که بتواند در شرایط سخت تصمیم گیری درست داشته باشد و شرایط را به نفع باشگاه تغییر دهد نه این که فقط به مسائل شخصی فکر کند...من عمده ضعف استقلال را جدا از همه مسائل فقط در مدیریت می بینم.


تغییر و تحولات زیاد به پایه ها هم سرایت کرد
حیدری در پایان گفت: همین مساله آکادمی باشگاه را نگاه کنید. آقای فتحی در ابتدا آقای مومنی را در راس کار گذاشت، کاری به درست و غلط بودن آن تصمیم ندارم اما رئیس آکامی مشغول کار کردن بود بازیکنان به شرایط عادت کرده بودند، ناگهان بعد از چند هفته دوباره تصمیم خودش را وتو کرد و مدیر آکادمی را تغییر داد. وقتی این همه تغییر و تحول در بین بازیکنان تیم وجود دارد و مدیریت توانایی جلوگیری از این موضوع را ندارد، این مساله به پایه ها هم منتقل شده است و در آکادمی هم شاهد تغییرات بیش از اندازه و بی مورد هستیم. این نحوه مدیریت به استقلال ضربه می زند.

 

بیشتر بخوانید:

فریبا: استقلال وسط زمین بچه تهرون می خواهد