گواردیولا و ستین، مربیان محبوب هافبک رئال

پپ گواردیولا و کیکه ستین مربیان محبوب دنی سبایوس هستند. هافبک رئال که قرضی برای آرسنال توپ می زند، به سبک بازی تیم هایی مثل بارسا بیشتر علاقه مند است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دنی سبایوس یکی از خریدهای ناموفق رئال مادرید در سال های اخیر بوده است. هافبکی که با جنجال از بتیس راهی رئال شد در حالی که بارسا نیز سخت در تلاش برای جذب او بود ولی نتوانست رضایت زیدان را جلب کند. پس از دو فصل نیمکت نشینی، تابستان گذشته او به صورت قرضی راهی آرسنال شد.

سبایوس در جمع توپچی ها نیز روند پرنوسانی داشته ولی حالا امیدوار است زیر نظر میکل آرتتا سرمربی جدید آرسنال، روزهای بهتری پیش رو داشته باشد. مربی ای که چندی پیش تست کرونای او مثبت اعلام شد.

سبایوس در مورد ابتلای میکل آرتتا به کرونا گفت:« صبح از خواب بیدار شدم و مطلع شدم که آرتتا به کرونا مبتلا شده است. سپس همگی به قرنطینه رفتیم. برخی بازیکنان نیز علائمی داشتند ولی خوشبختانه الان شرایط همه خوب است. فعلا هیچ تستی از ما گرفته نشده است.»

سبایوس چند روز پیش در مصاحبه ای از پپ گواردیولا به عنوان بهترین مربی تاریخ فوتبال نام برد. او در توجیه این ادعایش گفت:« بله، نظر من این است. از فرم مربیگری و سبک بازی تیم هایش خوشم می آید. در همین سه ماهی که زیر نظر آرتتا کار کرده ام، چیزهای زیادی از او یاد گرفتم. آرتتا دستیار پپ بود و سبک او را ادامه می دهد. کیکه ستین(سرمربی فعلی بارسا) نیز سبک مشابه گواردیولا را دارد. کنترل توپ و میدان و پرس شدید حریف. از این نوع مربیان خوشم می آید.»

علاقه بیشتر به سبک بارسا:« منظورم این نیست که رئال به سبک خوبی بازی نمی کند. رئال در ۹۰ درصد بازی ها کنترل بیشتری نسبت به حریفان خود دارد. درست است که رئال روی کنترل توپ وسواس ندارد؛ ولی با داشتن بازیکنانی مثل مودریج و ایسکو، غیرممکن است که روی حریفانش مسلط نباشد.»

بازگشت به رئال:« امیدوارم این اتفاق بیفتد. فعلا در قرارداد قرضی با آرسنال هستم و روی درخشش در این تیم حساب کرده ام. الان حضور ثابت در ترکیب رئال با بازیکنانی که دارد، دشوار است. فعلا می خواهم جایگاهم در آرسنال را مستحکم کنم.»

بیشتر بخوانید:
رسمی؛ نقل مکان رئال از برنابئو به ورزشگاه دی استفانو

راز موفقیت رئال مادرید؛ گران‌ترین بازیکنان قرضی دنیا

 

 

تگ ها


دنی سبایوس کیکه ستین پپ گواردیولا زیدان فوتبال جهان آرسنال منچستر سیتی بارسلونا رئال مادرید فوتبال