هانس فلیک به دنبال یک رکورد تاریخی در آلمان

هانسی فلیک، سرمربی بایرن مونیخ فصل بعدی می تواند به یک رکورد تاریخی در فوتبال آلمان دست یابد....

به گزارش "ورزش سه"، فصل با نیکو کوواچ برای بایرن مونیخ خوب آغاز نشد و تصور بر آن بود که بعد از سالها قدرت در فوتبال آلمان تغییر می کند، اما با حضور هانسی فلیک همه چیز متفاوت پیش رفت و این تیم در فاصله دو هفته مانده به پایان فصل موفق شد عنوان قهرمانی را برای هشتمین سال متوالی از آن خود کند.

حالا هانسی فلیک تبدیل به پنجمین نقر در تاریخ بوندسلیگا شده که هم به عنوان بازیکن و هم سرمربی موفق به کسب عنوان قهرمانی شده است. پیش از او فرانتس بکن بائر و نیکو کوواچ در بایرن مونیخ، توماس شاف با وردبرمن و ماتیاس سامر در لباس دورتموند به چنین رکوردی دست یافته بودند.

اما اگر بایرن مونیخ تخت هدایت هانسی فلیک فصل بعد هم قهرمان شود، او از نظر تعداد نیز در این زمینه رتبه اول را به خود اختصاص می دهد. فرانتس بکن بائر ۴ بار به عنوان بازیکن و یک بار سرمربی، توماس شاف ۲ بار بازیکن و یک بار سرمربی، ماتیاس سامر نیز ۲ بار بازیکن و یک بار سرمربی و نیکو کوواچ نیز یک بار بازیکن و یک بار سرمربی قهرمان آلمان شده اند.

ککارنامه هانسی فلیک تا امروز مانند فرانتس بکن بائر است، اما اگر بایرن تحت هدایت او فصل بعد و برای نهمین سال متوالی بوندسلیگا را فتح کند، او تنها فرد تاریخ بوندسلیگاست که ۴ بار به عنوان بازیکن و دو بار سرمربی قادر به بالا بردن جام شده است.

تگ ها


بکن بائر بایرن مونیخ هانس فلیک ماتیاس سامر