هاکی در مدارس مغفول مانده است/ زمین بین‌المللی نداریم

سمنان- رئیس فدراسیون هاکی با اشاره به قدمت بیش از پنج دهه فدراسیون، گفت: متاسفانه این رشته پس از انقلاب در مدارس توسعه نیافته و امروز حتی یک زمین استاندارد بین‌المللی در کشور موجود نیست....

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا بهرام قدیمی بعد از ظهر یکشنبه در حاشیه انتخابات مجمع هیئت هاکی استان سمنان به میزبانی اداره کل ورزش و جوانان استان ضمن اشاره به مشکلات رشته هاکی به عنوان یکی از پرطرفدارترین رشته‌های توپی، بیان کرد: متأسفانه هاکی با قدمت بیش از پنج دهه بعد از انقلاب توسعه نیافته است.

وی با بیان اینکه زمین چمن استاندارد بین‌المللی در کشور برای مسابقات هاکی وجود ندارد، افزود: زمین‌های هاکی در سالیان گذشته در اختیار فدراسیون فوتبال قرار داشت لیکن امید است با همکاری شهرداری‌ها زمین‌های بیشتری به ویژه در بخش هاکی روی چمن در اختیار فدراسیون هاکی گذاشته شود.

رئیس فدراسیون هاکی با بیان اینکه در راستای توسعه این ورزش اقداماتی صورت گرفته که از جمله آن عقد تفاهم‌نامه همکاری با وزارت آموزش و پرورش است، بیان کرد: موضوع این تفاهم‌نامه توسعه رشته ورزشی هاکی در مدارس و شناسایی مستعدها در این رشته ورزشی است.

بهرام قدیمی با اشاره به اینکه اولین دوره رقابت‌های المپیاد دانش‌آموزی در سال ۹۹ برگزار خواهد شد، گفت: امید است این گام نخست برای استعدادیابی در زمینه هاکی باشد از سوی دیگر خوشبختانه موفقیت‌هایی رقم خورده که نشان می‌دهد که می‌توانیم در زمینه اشاعه این رشته ورزشی موفق عمل کنیم برای مثال پس از ۱۰ سال تیم بانوان ایران اسلامی به رقابت‌های قهرمانی داخل سالن آسیا اعزام شد و همچنین کسب مقام قهرمانی در رقابت‌های جهانی بلژیک و نیز موفقیت در المپیک جوانان ۲۰۲۲ سنگال در فدراسیون هدف گذاری شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، وحیدرضا میرابی با ۱۱ رأی از ۱۳ رأی اعضای هیئت به عنوان رئیس هیئت هاکی استان سمنان انتخاب شد.

تگ ها


فدراسیون هاکی بهرام قدیمی ورزش و جوانان استان سمنان