هت تریک استقلال مقابل الهلال /آبی‌های سعودی چهار تایی می‌‍شوند؟

سه پیروزی متوالی مقابل الهلال نشان می دهد که تیم متمول عربستانی از نظر روحی در تقابل با آبی های ایران مشکل دارد....

سه پیروزی متوالی مقابل الهلال نشان می دهد که تیم متمول عربستانی از نظر روحی در تقابل با آبی های ایران مشکل دارد.

به گزارش مدال، این هراس از باخت در هر بازی کابوس الهلال شده و حالا سه برد متوالی شفر و شاگردانش مقابل  پر افتخارترین تیم قاره کهن  آن هم در تقابلی که جدال غول های آسیا لقب گرفته می تواند در بازی برگشت هم به وزنه ای روحی برای استقلال و اهرم فشار برای الهلال تبدیل شود. 

آمارها در تقابل آبی های ایران و عربستان به مرحله ای رسیده که نشان از اقتدار استقلال ایران دارد.استقلال هر سه بازی اخیر را برده و جالب اینکه در پنج تقابل اخیر هم چهار پیروزی در کارنامه دارد و فقط یک باخت که زمان مربیگری قلعه نوعی رقم خورده.  نکته جالب اینکه این هت تریک تیم شفر مقابل الهلال درست در زمان هایی رقم خورده که استقلال در اغلب موارد شرایطی بحرانی داشته و برتری مقابل تیم نامدار عربستانی منجر به شوکی برای خروج از بحران و شروع مجدد نتایج خوب شده است.

حالا استقلال بار دیگر بعد از افول چند هفته ای طرفدارانش  را با برد مقابل الهلال سورپرایز کرد و درست در شرایطی برد که برخی منتقدان و مخالفان شفر در تدارک آن بودند تا در صورت شکست  نسخه حذف شفر را بپیچند. برخی رسانه ها در این باره حتی خبر داده بودند که به یک مربی سابق استقلال گفته شده آماده باش و منابع خبری گزارش می دادند آن مربی هم در تدارک انتخاب دستیارانی جدید بود.

این برد نه تنها جایگاه شفر را تثبیت کرد و استقلال را به  مدعی جدی صعود به دور بعدی تبدیل کرد که در آستانه بازی با سپاهان روحیه بردن در این بازی شش امتیازی  و بازگشت به کورس قهرمانی لیگ را ایجاد کرد.  حالا بردهای متوالی مقابل الهلال شرایطی را رقم زده که برخی طرفداران این تیم می گویند کاش همیشه مقابل الهلال بازی کنیم چرا که در سالهای اخیر چه زمانی که در اوج بوده ایم و چه بحران با دست پر زمین را در تقابل با سعودی ها ترک کرده و  نمایش متفاوتی را ارایه کرده ایم که توام بوده با پیروزی، پیروزی و پیروزی و تنها یک باخت در میان چهار برد که سه تای آن متوالی بوده. حالا استقلال با این پیشینه می خواهد در بازی برگشت الهلال، تیم آبی های عربستان را ببرد و چهار تایی  کند.