هت‌تریک کشتی‌گیران ایرانی در بلغارستان

سه کشتی گیر ایرانی امروز در تورنمنت بین المللی بلغارستان بدون شکست به فینال رسیدند....

به گزارش "ورزش سه"، در حالی که تمام نگاههای از سوی علاقه مندان به کشتی به آلماتی قزاقستان، محل برگزاری مسابقات گزینشی المپیک در قاره آسیا و همچنین رقابت های قهرمانی آسیاست، رقابت‌های بین المللی کشتی جام دانکلوف و نیکولای پتروف از روز پنج شنبه ۱۹ فروردین ماه در شهر پلودیو بلغارستان در حال برگزاری است.


در مسابقات امروز سه نماینده ایران در این رقابت ها روی تشک رفتند که هر سه با رکورد صددرصد پیروزی و بدون شکست به فینال رسیدند.


در کشتی آزاد و در وزن ۹۷ کیلوگرم مجتبی گلیج در دیدار نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر خوتچویا از گرجستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم مقابل انگستروم از سوئد با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گلیج در این مرحله مقابل زوتان اوتیموف از بلغارستان با نتیجه ۱۰برصفر به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. گلیج در دیدار فینال به مصاف مامد ابراگیموف از قزاقستان می رود.


در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که به صورت دوره ای و در دو گروه برگزار می شود، امین طاهری در گروه ب مقابل اسلام آدیزوف از بلغارستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری دست یافت. وی در کشتی بعد و برای سرگروهی با نتیجه ۱۵ بر ۴  آلکسی ژورژولیانی از گرجستان را مغلوب کرد.  وی در دیدار نیمه نهایی مقابل آنیل کلیچسالیان نفر دوم گروه الف از ترکیه با نتیجه ۱۱ بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال به مصاف خوزه دیاز از ونزوئلا می رود.


در کشتی فرنگی و در وزن ۶۰ کیلوگرم پویا ناصرپور پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل سیراشکی از بلغارستان با نتیجه ۹ بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل احمت اویار از ترکیه با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در این دیدار دیچر کاستاندا از کلمبیا است.

تگ ها


کشتی