هدف اصلی من رسیدن به المپیک است/ فقط به پیشرفت فکر می‌کنم

دارنده مدال برنز کشتی فرنگی جهان گفت: با توجه به شرایط کنونی که همه چیز تحت تاثیر کرونا قرار دارد، با تمام توان در حال تمرین و آماده سازی هستم....

علیرضا نجاتی یکی از پدیده‌های کشتی فرنگی کشورمان که با کسل مدال برنز در رقابتهای جهانی توانست جایگاه خود را دربین مدعیان تثبیت کند به خبرنگار مهر گفت: همچنان در شهر قم مشغول تمرینات انفرادی هستم. البته با توجه به محدودیت های موجود به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی اردوهای تیم ملی، همچنان سعی می کنم به هر شکل ممکن به تمرین بپردازم.

وی تصریح کرد: تعطیلی ورزش در جهان دامن‌گیر تمامی کشورهای صاحب نام کشتی شده، اما باید در این شرایط هم طوری برنامه ریزی کنیم که از گردونه رقابت با مدعیان اصلی کشتی جهان عقب نمانیم.

فرنگی کار جوان تیم ملی ادامه داد: با توجه به هدفگذاری که برای آینده ام در نظر دارم به هر شکل ممکن تلاش می کنم تا به المپیک برسم. برای رسیدن به این هدف در هر مصاف و میدانی که پیش روی من باشد حضور می یابم و طبق نظر کادر فنی عمل می کنم تا با روندی رو به رشد به دوبنده تیم ملی برسم. در همین راستا به چرخه انتخابی تیم ملی هم احترام می گذارم و برای رسیدن به المپیک طبق هر مصوبه و قانونی عمل خواهم کرد.

وی در مورد حریفانش در وزن ۶۰ کیلوگرم نیز گفت: المپیک که به تعویق افتاد، خیلی ها از اوزان بالاتر و پایین تر تصمیم گرفتند به وزن ۶۰ کیلوگرم بیایند. البته من نیز همه حریفانم را به خوبی می شناسم و به خوبی انها را آنالیز کرده ام.

نجاتی به حضور در رقابتهای لیگ برتر هم اشاره کرد و افزود: طبیعتا حضور در لیگ کشتی می تواند در روند آماده سازی و مصاف با رقبای داخلی بسیار مثمرثمر باشد. ضمن اینکه لیگ برتر می تواند در بحث مالی و درآمدزایی هم به مربیان و کشتی گیران کمک کند، چراکه این قشر از ورزشکاران، منبع درآمد ثابت و مشخص و تضمین شده ای ندارند.

وی در پایان به لزوم حمایت بیشتر متولیان ورزش کشور از کشتی تاکید کرد و گفت: کشتی همواره یکی از رشته های موفق ورزشی ایران در میادین بزرگ همچون رقابتهای جهانی و المپیک بوده و واقعا جا دارد تا متولیان ورزش کشورمان با نگاه ویژه ای به این رشته پرافتخار توجه کنند. مطمئنا حمایت کافی و مطلوب از کشتی می تواند موفقیت های بعدی را تضمین و سبد مدالی کاروان ورزشی ایران در المپیک پیش رو را سنگین تر کند.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا نجاتی سال گذشته موفق شد در رقابتهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان به مدال برنز برسد و سهمیه وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران در المپیک را کسب کند. این فرنگی‌کار جوان که با تعطیلی اردوی تیم ملی کشتی فرنگی به زادگاهش در شهر قم بازگشت و مدتی است تمریناتش را بصورت انفرادی در این شهر ادامه می دهد.

تگ ها


علیرضا نجاتی کشتی فرنگی ویروس کرونا کسب سهمیه المپیک