هدف زیدان؛ هازارد در نقش رونالدو

آیا ادن هازارد می‌تواند نقش کریس رونالدو را در مادرید بازی کند؟...

آیا ادن هازارد می‌تواند نقش کریس رونالدو را در مادرید بازی کند؟

ادن هازارد، بعد از دوگلی که اواخر هفته مقابل وستهام زد، با 85گل زده یک گل بیشتر از کریستیانو رونالدو در فوتبال انگلیس زده است. ستاره‌ای که بعد از پشت سر گذاشتن رکورد رونالدو، حالا جدی‌ترین  گزینه برای پوشیدن شماره ۱۰ رئال مادرید است؛ برنامه‌ای که او را به عنوان جایگزین رونالدو در مادرید مطرح می‌کند. رئالی‌ها امیدوارند که با خرید هازارد همان اتفاقی برای او بیفتد که برای رونالدو بعد از انتقالش از منچستریونایتد به مادرید افتاد و توانست تعداد گل‌هایش را در لالیگا به شکل عجیبی افزایش دهد.

رونالدو در ۱۹۶بازی‌اش در لیگ برتر برای منچستریونایتد ۸۴گل زد. هازارد برای رسیدن به هشتادوپنجمین گلش در لیگ برتر، در ۲۴۰بازی حضور داشت و با این آمار مشخص است که او هرگز به ماشین گلزنی‌ای که رونالدو در اسپانیا بود، تبدیل نمی‌شود اما زیدان احساس می‌کند که این بلژیکی ۲۸ساله می‌تواند بازیکنی باشد که برای رئال‌مادرید حداقل ۲۰گل می‌زند نه صرفاً بازیکنی که پاس آخر را به یک هم‌تیمی دیگر می‌دهد که ظرفیت گلزنی دارد.

رئال مادرید را به تعدادی از مهاجم نوک‌های حال حاضر دنیا مرتبط دانسته‌اند اما خارج شدن گزینه اصلی‌شان هری کین از دسترس و جذب سادیو مانه، بازیکن محبوب زیدان از لیورپول هم شدیداً سخت است، باشگاه ممکن است قید خرید یک مهاجم نوک تخصصی را بزند و به این نتیجه رسیده باشد که آزار می‌تواند اختلاف گلی که بعد از جدایی رونالدو در کارنامه این فصل کهکشانی‌ها به ثبت رسید را جبران کند. اگر رئالی‌ها یک مهاجم نخرند، بدان معناست که کریم بنزما به نقش‌آفرینی به‌عنوان مهاجم نوک اول تیم ادامه می‌دهد. این مرد فرانسوی دارد بهترین فصلش در رئال مادرید از زمان پیوستن به این تیم در سال ۲۰۰۹ را تجربه می‌کند. در فصلی که برای رئال مادرید فصل تلخی بوده و شانس بردن همه جام‌ها را از دست داده است، او تا کنون در تمام رقابت‌ها ۲۶ گل زده است که شش تا بیشتر از بهترین آمارش از زمان ملحق شدن به رئال مادرید محسوب می‌شود.

رائول دتوماس هم که اکنون به صورت قرضی در وایکانو بازی می‌کند، برمی‌گردد تا گهگاه به جای بنزما و گاهی در کنار او بازی کند. هیچ بازیکن اسپانیایی در این فصل لالیگا به اندازه این بازیکن ۲۴ ساله گل نزده است. او تا الان ۱۳ گل در لالیگا زده و به تیم کوچک شهر مادرید کمک زیادی برای ماندن در لالیگا و فرار از سقوط کرده است. مشارکت آزار در پروژه گلزنی هم می‌تواند تضمین کننده موفقیت برنامه رئال برای نخریدن یک ستاره بزرگ باشد. اگر مودریچ تابستان امسال رئال مادرید را ترک کند و تا الان هم او قرارداد جدیدی امضا نکرده است - قراردادی که در پایان فصل گذشته خبرش به گوش می‌رسید - آن وقت آزار شماره ۱۰ رئال مادرید را خواهد گرفت. در زمین بازی او در سمت چپ مثلث هجومی تیم بازی خواهد کرد و نوجوان برزیلی تیم وینیسیوس جونیور هم ذخیره او خواهد شد. این بازیکن برزیلی فصل اول حضورش در رئال مادرید را خوب سپری کرد اما زیدان احساس می‌کند او هنوز نمی‌تواند فشار چنین مسئولیتی را تحمل کند و می‌خواهد در فصل آینده به شکل کنترل‌شده‌ای به او بازی بدهد.