هرکول ایرانی و خداحافظی با طلا در یک ثانیه

امین طاهری با وجود اینکه خودش را در فینال کشتی آزاد قهرمانی آسیا می دید، در یک غافلگیری ضربه فنی شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ماجرای سنگین وزن های کشتی آزاد ایران در مسابقات قهرمانی آسیا و ناکامی آن ها در رسیدن به مدال طلا ادامه دار است. بعد از اینکه پرویز هادی در سال ۲۰۲۰ با یک غافلگیری مقابل رقیب قزاقستانی دستش از مدال طلا کوتاه ماند، این بار نوبت به امین طاهری رسید که سرنوشت مشابهی را تجربه کند.


طاهری که چند روز قبل در تورنمنت بلغارستان طلایی شده بود، به خاطر مثبت شدن تست کرونای امیرحسین زارع بلافاصله مسافر قزاقستان شد.


امین که چندی پیش قهرمان انتخابی تیم ملی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم هم شده بود، پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفر عمر سارم از سوریه را مغلوب کرد تا اقتدار و آمادگی خود را نشان دهد. او در مرحله نیمه نهایی به مصاف آیال لازاریف از قرقیزستان رفت و در شرایطی که خیلی مقتدرانه رقیبش را خاک کرد و با اجرای دو بارانداز ۶ امتیاز گرفت، ناگهان اسیر یک غافلگیری شد و با یک فن بالا به پل رفت. مقاومت امین طاهری که حدود ۲۰ ثانیه طول کشید، بی فایده بود و او در حالی که چیزی تا فینال مسابقات فاصله نداشت و طلای آسیا را نشانه گرفته بود، ضربه فنی شد.


سنگین وزن کشتی آزاد ایران حالا باید برای کسب مدال برنز تلاش کند؛ در حالی که تصور می شد او شانس بالایی برای کسب عنوان قهرمانی داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

زنده از آلماتی؛ حمله سه ایرانی به طلای آسیا

حسن، کامران و مصطفی در فینال کشتی آسیا

 

 

تگ ها


آزاد امین طاهری کشتی کشتی