هزار تومن هم پول نگرفتم تکلیف ما چیست؟

مربی تیم ملی دوومیدانی جوانان می گوید که فدراسیون برای رده های پایه چه می کند که برای انتخاب مربیان آن ها تعیین تکلیف می کند؟ طاهر کاظمی در خصوص بحث مطرح شده توسط فدراسیون دوومیدانی در مورد ممنوعیت هدایت ملی پوشان توسط مربی ......

مربی تیم ملی دوومیدانی جوانان می گوید که فدراسیون برای رده های پایه چه می کند که برای انتخاب مربیان آن ها تعیین تکلیف می کند؟

طاهر کاظمی در خصوص بحث مطرح شده توسط فدراسیون دوومیدانی در مورد ممنوعیت هدایت ملی پوشان توسط مربیانی که خارج از کشور هستند، اظهار کرد: چرا باید هدایت ورزشکاران توسط این مربیان ممنوع باشد، این موضوع ربطی به فدراسیون ندارد. مگر فدراسیون در رده های پایه هزینه می کند که برای آنها تعیین تکلیف کند؟ فدراسیون امکانات، حقوق ماهانه یا حتی البسه برای این ورزشکاران فراهم نمی کند.

او ادامه داد: برخی از مربیان که در خارج از کشور زندگی می کنند، برای ورزشکاران برنامه می نویسند و نتیجه های خوبی هم می گیرند. حامد احمدپور که ساکن کانادا است، هدایت رضا قاسمی را در دو  المپیک 2012 و 2016 به عهده داشت و اکنون هم برای چند ورزشکار رده پایه برنامه می نویسد، اما فدراسیون این موضوع را ممنوع کرده است.

مربی تیم ملی دوومیدانی جوانان خاطرنشان کرد: کیهانی برای مربیانی که در داخل کشور هستند چه می کند و چه امکاناتی را فراهم می کند که توقع  دارد همه گوش به فرمانش باشند. ما مربیان از استراحت، خانواده و زندگی خود می زنیم که در اردوهای تیم ملی حاضر شویم اما دریغ از هزار تومان پاداش یا دستمزد، البته اگر ورزشکارانمان را به مسابقه اعزام کنند. در رقابت های قهرمانی آسیا به مدال آوران دو میلیون و به مربیانشان یک میلیون پاداش تعلق گرفت. 9 ماه ورزشکار و مربی تلاش می کنند و در نهایت اگر مدال کسب نشود هیچ پاداشی نخواهند گرفت!

کاظمی خاطر نشان کرد: من ذینفع هستم. هشت ماه در اردوهای تیم ملی بودم. هفته قبل دوباره برای من حکم مربیگری خورده است، اما حتی هزار تومان از فدراسیون پولی دریافت نکرده ام. تکلیف ما چیست؟ آن هم برای فدراسیونی که اهمیت رده های پایه را بالا می داند و با تفکر استعدادیابی جلو آمده است.

مربی تیم ملی دوومیدانی جوانان در ادامه گفت: فدراسیون با هر فردی که مشکل دارد این کار را می کند. سایت فدراسیون و کانال تلگرامی را با کانال شخصی خود اشتباه گرفته اند. آیا می دانند که این اتفاقات برای دوومیدانی کشور تبعات دارد؟ چقدر خوب بود که رییس فدراسیون دوومیدانی دوری در پیست می زد و می دید که چه افرادی تمرین می کنند و چه مربیانی در کنار آن ها هستند. کیهانی با این شعار که دوومیدانی را به پیست ها برمی گرداند آمد اما آیا می داند که عملکردش سبب شده خیلی از مربیان خوب از این پیست ها دور شوند؟

او به امیررضا صدیقی اشاره کرد و گفت : صدیقی، قهرمان ماده 100 متر جوانان است. از زمانی که با احمدپور آن هم از راه دور تمرین کرده، رکورددش حدود پنج صدم ثانیه پیشرفت کرده است. این فعالیت و هدایت ملی پوشان از راه دور چه ضرری برای فدراسیون دارد؟ تنها منفعت این موضوع به فدراسیون می رسد و پز مدال برای رییس فدراسیون می ماند.

 

تگ ها


اخبار روز دو و میدانی