هزار نفر آدم در راهروی تختی چکار می‌کردند؟

کاپیتان پرسپولیس 48 ساعت بعد از اتفاقات استادیوم تختی به انتقاد از کسانی پرداخت که به دنبال ضربه این تیم و ایجاد حواشی علیه آن هستند ......

کاپیتان پرسپولیس 48 ساعت بعد از اتفاقات استادیوم تختی به انتقاد از کسانی پرداخت که به دنبال ضربه این تیم و ایجاد حواشی علیه آن هستند.

به گزارش مدال، پرسپولیس در لحظات پایانی دیدار مقابل سایپا با دریافت گل از کسب پیروزی محروم ماند اما اتفاقات عجیب بعد از سوت داور، سوژه اصلی این بازی بود. موضوعی که امروز با واکنش رییس کمیته انضباطی هم همراه شده و پرونده این بازی در دست بررسی قرار گرفته است. سیدجلال حسینی اما معتقد است تیمش مشکلی در این بازی شکل نداده است و حریف با ایجاد هجمه و درگیری به موضوع دامن زده است. در ادامه صحبت‌های کاپیتان پرسپولیس در خصوص این بازی را خواهید خواهند.


مدافع باتجربه و موفق پرسپولیس در فصل جاری درباره نمایش تیمش در این جدال گفت: بازی با السد برای هیچ کدام از دو تیم آسان نبود و فشار زیادی به هر دو تیم وارد شد و برای درک این موضوع می‌توانید به نتیجه‌ای که السد بعد از تقابل با ما در لیگ قطر کسب کرد رجوع کنید. آنها با توجه به همان فشار بازی نیمه نهایی نتوانستند عملکرد خوبی مقابل الاهلی به جا بگذارد و با 4 گل شکست خورد. در این راستا اما ما توانستیم برخلاف حریف خودمان عملکرد خوبی به جا بگذاریم و تا ثانیه‌های پایانی هم شانس پیروزی داشتیم.


وی در خصوص درگیری‌های شکل گرفته گفت: نمی‌دانم بر پایه چه چیزی دوستان به دنبال صدور حکم هستند؟ اول از همه باید امنیت ورزشگاه را تامین کنند. بازیکنان در راهرو ورزشگاه درگیری با یکدیگر نداشتند و شاید فقط حرف‌هایی به هم زدند اما شرایط استادیوم به شکلی است که چند صد نفر افراد غیر مسوول در آنجا حضور یافته بودند و به این درگیری اضافه می‌کردند. آقای دایی به سمت رادو رفتند و از او خواست تا به رختکن برود. دروازه‌بان ما هم به سمت رختکن رفتند و هیچ درگیری شکل نگرفت. اطرافیان بیشتر جنجال کردند و بزرگنمایی شد. کمیته انضباطی اول به نظرم باید ابتدا درباره استادیوم تصمیم گیری کند. بازیکنان اگر بر اساس حرف‌شان تصمیم گیری شود که باید کل فوتبال محروم شود. ما خیلی استادیوم‌ها رفتیم و خیلی توهین‌ها و برخوردهای زشتی با ما شد. متاسفانه در آن راهرو وضعیت خطرناکی بود و جمعیت غیرمسوول بیشتر بازیکنان را می‌زدند. هر کس از راه می‌رسید می‌توانست بازیکنان را بزند و من واقعا متاسفم.


کاپیتان پرسپولیس درباره رفتار شجاع خلیل زاده که به عنوان یکی از عوامل درگیری این بازی معرفی شده است گفت: این چه حرفی است؟ شجاع در بازی بحث کرد و این اصلا مبنایی برای اینکه بخواهند همه چیز را علیه او کنند نیست. در بازی همه بازیکنان ممکن است به خاطر یک اتفاق بحث کنند. من هم بحث می‌کنم و اصلا آن بازیکنی که آقای محمد دایی مدعی شده فحش نداده از خودش بپرسید چه گفته. از خودش بپرسید و ببینید که چه حرفی گفته که باعث این اتفاقات شده است. این حرف‌ها این شکلی نیست که درباره بازی گفته می‌شود و فقط بازیکنان ما را مقصر دانسته‌اند. در فوتبال بحث و درگیری وجود دارد و اگر بخواهند با هر اتفاقی به دنبال جریمه و ... باشند که دیگر هر هفته باید شاهد محرومیت چندین بازیکن و مسوول باشیم. با این حال همانطور که گفتم اول از همه باید امنیت استادیوم‌ها را فراهم کنند و دیدید که در آن لحظه هم بازیکنان در محاصره چند صد نفر افراد غیرمسوول قرار داشتند و این جو علیه ما در چند استادیوم دیگر هم وجود داشت و از سکوت ما سواستفاده نکنند.

سیدجلال حسینی در ادامه گفت: آن راهرو واقعا جو و صحنه‌های ترسناکی را شکل داده بود و به شکلی شده بود که بازیکنان در حال جدا کردن یکدیگر بودند و افرادی که نمی‌شناختیم به دنبال درگیری بودند. الان همه می‌خواهند که به پرسپولیس ضربه بزنند. از هواداران ما تشکر می‌کنم که در بازی با السد هم نشان دادند که می‌توانند این افراد خطرناک و علیه تیم را بشناسند. در آن راهرو هم سواستفاده کردند و مگر می‌شود آن بخش از استادیوم که مربوط به جایگاه خبرنگار، مسوولان حراست و بازیکنان است هزار نفر وارد شوند؟ آدم‌هایی بودند که اصلا نمی‌شناختیم و بازیکنان آن افراد را از یکدیگر جدا می‌کردند.


مدافع باتجربه سرخپوشان در ادامه با اشاره به جو بازی گفت: آن زمین که زمین بازی کردن فوتبال نیست. آن زمین جای خشونت است. ما خیلی خسته بودیم. شما السد را ببینید، السد تیم بزرگی است و در اوج خستگی رفتند و بازی کردند و چهار گل خوردند. ما اما در همان شرایط خستگی رفتیم در زمینی که اصلا نمی‌شد فوتبال بازی کرد. باید می‌رفتیم دعوا می‌کردیم و این شکلی هم شد.


سیدجلال با انتقاد از عملکرد بازیکنان سایپا که به دنبال بازی خشن بودند گفت: من واقعا نمی‌دانم باید چه بگویم. ما اصلا انتظار نداریم تیمی بیاید و جلوی ما به راحتی تسلیم شود. اما فوتبال با خشونت کاملا متفاوت است و ما دیگر این را می‌فهمیم. من از بازیکنان خودمان هم ناراحت هستند. بعضی بازیکنان ما هیچ واکنشی به رفتار آنها نداشتند و آنها به راحتی هر چه در زمین می‌خواستند می‌گفتند و به شدیدترین شکل ممکن هم می‌زدند. در صحنه‌هایی هم که بحث می‌شد نگاه کنید، هفت بازیکن آنها می‌آمدند روی بازیکن ما. شجاع هیچ حرفی نزد. اگر قرار باشد هر کسی بیاید و ما را بزند و ما دفاع نکنیم از خودمان که دیگر هیچ. من ممنون از هواداران خودمان که سنگ تمام برای ما گذاشتند. اما در آن راهرو علیه ما ما اتفاقاتی شکل دادند که بازیکنان به دنبال جدا کردن بودند و افرادی که مشخص نبود چطور به آنجا رسیده‌اند به دنبال درگیری بودند.


کاپیتان پرسپولیس در رابطه با شرایط تیمش گفت: پرسپولیس در اوج خستگی و مشکلات به فینال راه یافت. ما هیچ وقت انتظار حمایت نداریم و هیچ حمایتی هم نداشتیم و با تکیه بر هواداران و تلاش مدیریت و بازیکنان و کادرفنی به اینجا رسیدیم. اما سنگ اندازی علیه ما همیشه بوده و به آن کاملا عادت کرده‌ایم. ما اما از مسیرمان دور نمی‌شویم و تلاش می‌کنیم تا هواداران‌مان همچنان خوشحال باشند و از هیچ تلاشی برای خوشحالی آنها خودداری نمی‌کنیم. بازی سختی داریم اما با انگیزه و خستگی ناپذیر به ژاپن می‌رویم. تیم حریف را اصلا دست کم نمی‌گیریم و مگر می‌شود تیمی که به فینال آسیا رسیده را دست کم گرفت و آسان و کوچک دانست. حداقل خودمان که این مسیر را رفته‌ایم می‌دانیم چقدر سخت است و تیمی که به اینجا رسیده آسان نیست. باز هم از حمایت هواداران ممنون هستیم و از آنها می‌خواهیم با انرژی مثبت خود همچنان کنار ما باشند تا بتوانیم نتیجه خوبی کسب کنیم.

تگ ها


پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال