۱۰۰ هزار نفر به ورزشکاران رشته ژیمناستیک اضافه شدند

سمنان- رئیس فدراسیون ژیمناستیک با اشاره به سیاست‌های جذب بیشتر ورزشکاران این رشته طی سال‌های اخیر، گفت: در سه سال اخیر ۱۰۰ هزار نفر به ورزشکاران رشته ژیمناستیک کشور اضافه شده است....

به گزارش خبرنگار مهر، زهرا اینچه درگاهی در حاشیه انتخابات مجمع هیئت ژیمناستیک استان سمنان به میزبانی سالن اجتماعات ورزش و جوانان استان سمنان با بیان اینکه در سه سال اخیر ۱۰۰ هزار نفر به ورزشکاران رشته ژیمناستیک اضافه‌شده است، تاکید کرد: سیاست‌های ترویجی فدراسیون خوشبختانه در بین خانواده‌ها و جوانان و نونهالان توانسته ورزشکاران این رشته را از لحاظ کمیت، ارتقا دهد.

وی با بیان اینکه فعالیت ۲۷۰ هزار نفر ژیمناست در حال حاضر مورد تاکید فدراسیون است، تاکید کرد: افزایش بی سابقه تعداد ورزشکاران این رشته ورزشی نشان از مقبول واقع شدن سیاست‌های ترویجی فدراسیون در سطح استان‌ها است.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک برنامه‌های وسیع، هدفمند و منسجم ورزش در خانه را سه ضلع مثلث ترویج این رشته ورزشی دانست و تصریح کرد: علی‌رغم گسترش کرونا فدراسیون ژیمناستیک برنامه‌های گسترده به منظور توسعه ورزش همگانی خود را به عنوان یک پیشگام، توانست به خوبی ارائه کند که مورد استقبال خوب مردم نیز قرار گرفت.

اینچه درگاهی فدراسیون ژیمناستیک را یکی از فدراسیون‌های پیشتاز در ارائه برنامه‌های ورزش همگانی در سطح کشور دانست و تصریح کرد: درست است که برنامه‌های این فدراسیون نیز تحت تأثیر کرونا قرار گرفت اما خوشبختانه توانستیم در زمینه ارائه برنامه‌های مجازی عملکرد خوبی را شاهد باشیم.

وی درباره برنامه‌های تیم ملی ژیمناستیک به خصوص امکان حضور دختران ژیمناست در مسابقات برون مرزی، ابراز داشت: پوشش مصوب برای شرکت بانوان ایرانی در شاخه اکروژیم خوشبختانه مقبول افتاد و این امر یکی از مهمترین دستاوردهای ورزش بانوان کشور بعد از انقلاب اسلامی بود و امیدواریم بازهم بتوانیم شاهد اشاعه بیشتر این دستاوردها برای درخشش جوانان ایران اسلامی باشیم.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک از برنامه خود درباره بازسازی و سازماندهی تیم ملی ژیمناستیک بانوان خبر داد و تاکید کرد: بیش از ۵۰ درصد ورزشکاران این رشته بانوان هستند و از این لحاظ ایران اسلامی دارای ظرفیت‌های عظیمی است لذا نگاه خوبی نیز به تیم ملی بانوان در حوزه کشف استعدادهای جوان داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، ملیحه فامیلی فر با کسب ۹ رأی از ۱۶ رأی مأخوذه به عنوان رئیس جدید هیأت ژیمناستیک استان سمنان انتخاب شد

تگ ها


فدراسیون ژیمناستیک زهرا اینچه درگاهی تیم ملی بانوان ورزش و جوانان استان سمنان