هزینه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی برای آماده‌سازی چمن آزادی

مدیر مجموعه ورزشی آزادی با تاکید بر اینکه ورزشگاه یکصد هزارنفری آماده برگزاری لیگ بیستم است، گفت: زمین چمن این مجموعه با هزینه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی آماده فصل جدید مسابقات شده است....

قدرت الله سیف در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری اینکه به خاطر پاندمی کرونا و تاخیر ایجاد شده در پیگیری فصل گذشته رقابت‌های لیگ برتر، این فصل از مسابقات نسبت به دیگر ادوار دیرتر به پایان رسید، گفت: به همین دلیل نسبت به همیشه تعداد بیشتری از دیدارهای لیگ برتر فوتبال در فصل تابستان برگزار شد و همین مسئله باعث آسیب بیشتر چمن آزادی شد.

وی ادامه داد: چمن ورزشگاه آزادی به برگزاری دیدارهای بیشتر در فصل تابستان عادت نداشت. همین مسئله باعث کاهش بیشتر کیفیت آن شد. این موضوع دو نتیجه داشت؛ اول اینکه زحمت نیروهای ورزشگاه آزادی را برای بازگرداندن کیفیت چمن به حالت ایده آل بیشتر کرد و باعث شد انرژی بیشتری صرف کنند و هم اینکه هزینه‌های ما را در این زمینه دوبله سوبله کرد.

مدیریت مجموعه ورزشی آزادی در مورد هزینه صرف شده برای چمن استادیوم یکصد هزار نفری آزادی گفت: در مجموع یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه نگهداری چمن ورزشگاه آزادی در این شرایط شده است. این رقم نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است.

سیف با تاکید بر اینکه با صرف این هزینه و اقدامات صورت گرفته زمین چمن آزادی امروز از کیفیت و شرایط ایده آل برای برگزاری لیگ برتر برخوردار است، خاطرنشان کرد: اگر لیگ برتر طبق زمان اولیه از ۱۰ آبان ماه آغاز می‌شد هم آمادگی لازم برای برگزاری دیدارها در استادیوم یکصد هزار نفری را داشتیم. از این به بعد هم آماده هستیم تا هر زمانی را سازمان لیگ به عنوان زمان آغاز لیگ مقرر کرد، میزبان بازی‌ها باشیم.

وی همچنین بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مجموعه ورزشی آزادی برای برگزاری لیگ برتر تاکید کرد و گفت: تردد در تمام بخش‌های مجموعه و به خصوص استادیوم یکصد هزار نفری آزادی - به هنگام برگزاری دیدارها - مستلزم رعایت پروتکل‌های بهداشتی است که به شدت رعایت می‌شود. تمام بخش‌ها به طور مدام ضدعفونی می‌شوند و بر رعایت اصول بهداشتی توسط افراد هم تاکید می‌شود.

مدیر مجموعه ورزشی آزادی خاطرنشان کرد: البته برگزاری بازی در استادیوم یکصد هزار نفری مستلزم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی تیم‌ها هم است. اگر این اصول از سوی شرکت کنندگان در لیگ برتر هم رعایت شود، مشکلی بابت ادامه میزبانی لیگ برتر در آزادی نخواهیم داشت.

تگ ها


ورزشگاه آزادی لیگ برتر فوتبال ایران قدرت الله سیف