هشتگ خداحافظی با احمد مددی

با نامه استعفای شدید الحن اعضای هیئت مدیره استقلال به نظر می رسد مأموریت کاری احمد مددی در این باشگاه به پایان رسیده است....

به گزارش "ورزش سه"، اگر چه وزارت ورزش با واکنشی سراسیمه به انتشار متن کامل نامه استعفای اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال سعی کرد فعلا قائله را بخواباند اما به نظر می رسد سه عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال که در غیاب خلیل زاده دیگر عضو این جمع دست به یک کار انتحاری برای برکناری مدیرعامل زده اند، در این جنگ پیروز بشوند.


احمد مددی مدیرعامل فعلی استقلال ۱۶۵ روز پیش با امضای تعهدنامه ای عجیب که نشان می داد او چقدر به حضور در این پست علاقه مند است، کارش را به عنوان مدیرعامل در جمع آبی ها شروع کرد و در شرایط یکه به نظر نمی رسید از تجربه و کیاست لازم برای این پست برخوردار باشد، برای مدتی سکان این کشتی را برعهده گرفت.سیاستی که البته قبلا نیز به صورت جدی از سوی وزارت ورزش تعقیب شده و مدیرانی با سوابق نه چندان درخشان اما به واسطه یک آشنایی یا دوستی خاص در استقلال کار را در دست گرفته اند.


مددی جانشین احمد سعادتمند شد که خودش در دوران حضور در جمع استقلالی ها کارنامه ای بحث برانگیز را  از خود به یادگار گذاشته است. قبل از سعادتمند نیز مدت کوتاهی کار در دست علی فتح الله زاده بود که او خیلی سریع خود را از مهلکه مدیریت عامل استقلال دور کرد تا حد نصاب این باشگاه در حضور و جابجایی مدیر در رأس امور باشگاه رقم عجیب و غریبی باشد و معدلی باورنکردنی نسبت به سطح اول فوتبال جهان از خود به جا بگذارد.


آنچه که از متن نامه امروز اعضای هیئت مدیره بر می آمد، اختلاف شدید بین اعضای تأثیرگذار باشگاه است. افرادی که قاعدتا باید حرکتشان در یک سمت و سو و در جهت رفع مشکلات جاری و مسائل کلی تیم باشد اما آنقدر با هم اختلاف دارند که دیگر در متن استعفا از الفاظی استفاده می کنند که می تواند برایشان عواقب حقوقی جدی در پی داشته باشد.در نامه ای که اعضای هیئت مدیره استقلال به وزیر ورزش نوشته اند، چند کلید واژه وجود دارد. اول اصرار مهدی علی نژاد معاون وزارتخانه به حضور مددی، دوم انجام برخی اعمال از سوی مدیرعامل که شرم آور توصیف شده و سوم اشاره به اطرافیان مددی در یک جا با صفت فاسد از آنها یاد شده که این مسئله هنوز پاسخی از سوی مددی نداشته است.


در عین حال به نظر می رسد بهانه این ماجراهای جدید، حضور ناصر فریادشیران در آکادمی باشگاه استقلال باشد و جدیتی که اعضای هیئت مدیره به برکناری او دارند و مقاومتی عجیب از سوی مددی که قصد ندارد به این مهره کلیدی خود دست بزند.اما در شرایطی که جنگ مدیریتی در استقلال در نقطه اوج خود قرار گرفته، با نامه ای که از سوی وزارت خانه و در رسانه این مجموعه منتشر شده، احتمالا باید کار  مددی را در استقلال تمام شده دانست چرا که تنها راه باقی مانده، انتخاب یکی از طرفین درگیری است و اگر وزارت خانه استعفای سه عضو هیئت مدیره را می پذیرفت، به این معنا بود که در این مناظره حق را به مددی داده است اما آنچنان که گفته شد، ظاهرا انتخاب وزارت خانه گروه دیگر بوده است.


در این شرایط افراد نزدیک به باشگاه، در انتظار شنیدن اسم جدیدی برای مدیریت باشگاه استقلال هستند که کاش این اتفاق چند ماه زودتر رقم می خورد. وقتی که دلسوزان واقعی باشگاه و رسانه ها از لزوم حضور فردی با تجربه کافی و مقبولیت در نزد هواداران صحبت می کردند. انتخاب وزارت خانه البته طبق همیشه کسی بود که هیچ کمکی به بهبود تصویر مخدوش رئیس مجمع استقلال در جمع هواداران نکرد.
آیا وزیر ورزش که در آستانه پایان دوره کاری خود قرار دارد، این بار تصمیم درستی می گیرد یا دوباره کار بر عهده افرادی خواهد بود که چندی دیگر خبر استعفا یا برکناری اش بیاید و هواداران فکر کنند آمدنش بهر چه بود؟

تگ ها


احمد مددی استقلال تهران فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال