هشدار به ابرستاره ها؛ غول جدید لیگ قهرمانان! (عکس)

سباستین آلر، مهاجم ۲۷ ساله آژاکس عملکرد خیره کننده ای در این فصل لیگ قهرمانان داشته است....

به گزارش "ورزش سه"،  حدود یک سال قبل بود که سباستین آلر، ستاره ساحل عاجی با انتقال از باشگاه وستهام به آژاکس آمستردام عنوان گران ‌قیمت‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال هلند را به خود اختصاص داد و با ۲۲.۵ میلیون یورو راهی لیگ هلند شد. البته خود وستهام یک سال و نیم قبل از این انتقال رقم ۴۵ میلیون پوند را جذب سباستین آلر به اینتراخت فرانکفورت پرداخت کرد، اما این بازیکن در لیگ برتر توفیق چندانی نداشته و خیلی زود از این تیم جدا شد.

البته اریک تن هاگ، سرمربی آژاکس در تیم اوترخت با سباستین آلر کار کرده و روزهای درخشانی را در کنار او سپری کرده بود، دورانی حالا که در ترکیب آژاکس نیز در حال تکرار شدن است. این تیم پرافتخار هلندی در لیگ عملکرد درخشانی و با ثبت آماری رویایی در صدر جدول قرار دارد. اما اوج درخشش سباستین آلر در لیگ قهرمانان رقم خورده است. این بازیکن در پنج دیدار ابتدایی آژاکس موفق به ثبت آمار خیره کننده ۹ گل شده و در این فصل بی نظیر کار کرده است.

آژاکس که امشب در نیمه اول یک بار دروازه خود را برابر بشیکتاش باز شده دیده بود، در نیمه دوم با دبل سباستین آلر موفق به بازگشت به بازی و ثبت پنجمین یروزی در پنجمین مسابقه خود شد تا با اقتدار و به عنوان صدرنشین گروه خود راهی دور بعدی لیگ قهرمانان شود.  حالا سباستین آلر در کنار رابرت لواندوفسکی، ستاره لهستانی بایرن مونیخ در صدر جدول بهترین گلزنان لیگ قهرمانان قرار داشته و نام خود را در کنار ستاره های بزرگ این تورنمنت ثبت کرده است.

سباستین آلر پس از الساندرو دل پیرو در سال ۱۹۹۵، دیگو کاستا در سال  ۲۰۱۴ و ارلینگ هالند در سال ۲۰۱۹، به چهارمین در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا تبدیل شد در پنج بازی اول خود در این رقابت ها موفق به گلزنی شده است.

تگ ها


آژاکس