هشدار تباس به تیم های ایالت کاتالونیا

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری تسنیم، با مطرح شدن دوباره بحث هایی در خصوص احتمال جدایی ایالت کاتالونیا از اسپانیا، خاویر تباس رئیس سازمان لیگ اسپانیا به تیم های این ایالت در خصوص پیامدهای استقلال طلبی کاتالان ها هشدار داد ......

به گزارش مدال به نقل از  خبرگزاری تسنیم، با مطرح شدن دوباره بحث هایی در خصوص احتمال جدایی ایالت کاتالونیا از اسپانیا، خاویر تباس رئیس سازمان لیگ اسپانیا به تیم های این ایالت در خصوص پیامدهای استقلال طلبی کاتالان ها هشدار داد.

تباس که خود جزو منتقدان استقلال کاتالونیا است و بسیاری از هواداران بارسلونا او را حامی رئال مادرید می دانند و به جانبداری از این تیم متهم می کنند، گفت: من نگران آینده بارسلونا در صورت استقلال کاتالونیا هستم. من از شنیدن این اظهارات که بارسلونا مجاز خواهد بود در هر لیگی که می خواهد بازی کند هم غافلگیر شده ام و همین جا با صراحت باید بگویم که چنین اتفاقی قرار نیست رخ دهد. به توافق رسیدن با بارسلونا برای ادامه حضور در لالیگا در صورت استقلال کاتالونیا کار آسانی نخواهد بود و این تصمیمی است که قانون گذاران کشور باید در موردش نظر دهند.

گفته می شود در صورتی که استقلال کاتالونیا با موافقت دولت اسپانیا رخ دهد، برای بارسلونا جهت ادامه حضور در لالیگا مشکلی پیش نخواهد آمد اما اگر قرار باشد این استقلال با آشوب و اختلافاتی همراه باشد، ماندن آبی و اناری ها در لیگ دسته اول فوتبال اسپانیا به مشکل برمی خورد چرا که طبق قوانین اسپانیا تنها تیم های حاضر در خاک این کشور به علاوه تیم های کوچک مستقر در کشور آندورا که در خط مرزی ایالت کاتالونیا و فرانسه قرار گرفته اند، اجازه دارند در لیگ آن بازی کنند. این بدان معناست که بارسلونا برای تصویب قانونی که به این باشگاه اجازه دهد حتی بعد از استقلال کاتالونیا در لالیگا بماند باید حمایت دولت اسپانیا و پارلمان این کشور را داشته باشد.

تباس افزود: اینکه کاتالان ها چه راهی باید پیدا کنند که بتوانند در لالیگا بمانند، مشکل خودشان است و باید با آن دست و پنجه نرم کنند. قانون حضور در لیگ، خوب یا بد، اینگونه است.

 

تگ ها


اخبار روز بارسلونا لالیگا فوتبال