هشدار جدی برای تکواندو از زبان سرمربی تیم ملی

سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: شور، شادی و شعف مردم که با کسب یک مدال بدست می آید با هیچ چیز دیگری قابل قیاس نیست....

به گزارش "ورزش سه"، با وجود شروع فعالیت تکواندوکاران در برخی از نقاط جهان به ویژه کره جنوبی به عنوان رقیب همیشگی ایران در سطح آسیا و جهان، حالا استارت تمرینات تکواندوکاران ایرانی هم به یک دغدغه برای کادرفنی و فدراسیون تبدیل شده است.


فریبرز عسگری، سرمربی تیم ملی تکواندو در این باره به کمیته المپیک گفت: متاسفانه بیشتر کشورها تمرینات خود را بصورت جدی آغاز کردند تا جایی که کره جنوبی رقیب اصلی ما با ۳۰۰۰ ورزشکار مسابقات داخلی برگزار کرده است و این برای ما هشداری جدی است و امیدوارم هرچه سریعتر اردوها آغاز شود.


وی افزود: باوجودی که تمرینات رسمی و اردوها تعطیل است، اما در تمام این مدت تلاش کردیم تا تکواندوکاران را در آمادگی نسبی نگه داریم، به طور مثال میرهاشم حسینی و آرمین هادی پور که سهمیه المپیک توکیو۲۰۲۰ را گرفتند در شهرهای خودشان( میانه و رشت) بصورت انفرادی تمرین می‌کنند، من و مربی بدنساز مدام از طریق فیلم، تمریناتشان را کنترل می‌کنیم و با هم در تعامل بسیار خوبی هستیم. بارها گفته‌ام در چنین رویداد با اهمیتی شرایط روانی بسیار مهم‌تر از شرایط جسمانی است، به همین دلیل تکواندوکاران هفته‌ای یک جلسه با دکتر صبحی روان‌شناس بصورت ویدئو کنفرانس نشست دارند و در صورتیکه هرکدام مشکلی داشته باشند می‌توانند هر زمان که احساس نیاز کردند با ایشان تماس بگیرند.


سرمربی تیم ملی تکواندو عنوان کرد: تعویق المپیک به ما لطمه بسیاری زد چرا که ما جزو مدعیان دنیا بودیم و مسیر سختی را طی کردیم تا به این مرحله رسیدیم و چون فکر می‌کردیم فقط ۶ ماه تا المپیک فرصت داریم تب و تاب و شور و هیجان خاصی داشتیم که ناگهان تعطیلی اردوها و شیوع ویروس کرونا ما را از آن حال و هوا خارج کرد، به همین دلیل است که من همچنان بیشتر از بحث فنی دنبال بحث تعادل روانی تکواندوکاران هستم. از آنجایی که المپیک به جز مسابقات ورزشی بعد اقتصادی ، جذب توریست و ... را نیز همراه دارد ، بدون شک و طبق آخرین اخبار برگزار می‌شود اما قطعا با شکلی متفاوت بطوریکه شاید دیگر آن فضای پرهیاهوی تماشاگران و توریست را نداشته باشد.


عسگری در پایان گفت: شور ، شادی و شعف مردم که با کسب یک مدال بدست می آید با هیچ چیز دیگری قابل قیاس نیست و بسیار ارزشمند است به همین دلیل امیدوارم که کمیته ملی المپیک با حمایت بیشتر ورزشکاران المپیکی در تمامی رشته‌ها دغدغه معیشتی آنان را از بین ببرد تا بتوانند با آرامش خیال برای کشورشان افتخار آفرینی کنند.

تگ ها


تکواندو فریبرز عسگری