هشدار رئیس لالیگا به بارسلونا در مورد مسی

بارسلونا این روزها سخت در تلاش است تا با لیونل مسی بر سر تمدید قرارداد به توافق برسد....

به گزارش "ورزش سه"، تنها ۷۲ ساعت به پایان قرارداد لیونل مسی با بارسلونا زمان باقی است و باشگاه کاتالان نمی خواهد مسی حتی یک دقیقه بدون قرارداد بماند. مذاکرات از هفته ها قبل شروع شده ولی به نتیجه نرسیده؛ هرچند که خوشبینی ها در مورد ماندنی شدن مسی بسیار بالاست.

شب گذشته اسکای اسپورتس خبر از توافق طرفین داد و اینکه به زودی خبر رسمی تمدید اعلام خواهد شد اما خاویر تباس به بارسلونا در این مورد هشدار داد.

رئیس لالیگا به اوندا سرو گفت:« نمی دانم وضعیت تمدید قرارداد مسی چگونه است و به شخصه امیدوارم بماند ولی اگر مسی تمدید کند، بارسلونا باید تا ۲۰۰ میلیون یورو بودجه مربوط به دستمزدهایش را کاهش دهد.

ما یک قانونی در لالیگا در مورد سقف بودجه دستمزدها داریم که بارسلونا فعلا از آن فراتر رفته است. این باشگاه باید صرفه جوبی کند و برای مثال اگر بازیکنی را با قیمت ۱۰۰ میلیون یورو بفروشد، تنها قادر به جذب جانشین او با رقم ۲۵ میلیون یورو خواهد بود یعنی ۲۵ درصد رقم فروش.

یا اگر بارسا بازیکنی با دستمزد ۱۰ میلیون یورویی را واگذار کند، جانشین او تنها می تواند ۲.۵ میلیون یورو دستمزد بگیرد. بارسا ۳۵۰ میلیون یورو در پاندمی کرونا ضرر کرد که بیش از نیمی از مجموع ضرر همه تیم های لالیگاست. اگر بخواهم از این حیث بارسا را با رئال مقایسه کنم، باید بگویم که رئال بسیار بسیار بهتر عمل کرد و حداقل مشکلات بارسلونا را هم ندارد.»

تگ ها


لیونل مسی فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال