هشدار فدراسیون بدنسازی درباره اعزام‌های غیرقانونی

فدراسیون بدنسازی ‌و پرورش اندام بابت اعزام برخی ورزشکاران به رقابت‌های مختلف برون‌مرزی هشدار داد....

به گزارش "ورزش‌سه"، یکی از معضلات بزرگ سال های اخیر در فدراسیون بدنسازی و پرورش‌ اندام که همچنان هم به یادگار مانده، اعزام‌های بدون مجوز و بی نظم به مسابقات برون مرزی است. از آنجایی که در رشته‌های زیرمجموعه این فدراسیون به ویژه پرورش اندام چند فدراسیون بین‌المللی وجود دارند، مسابقات بین المللی متعددی در طول سال برگزار می‌شود.


بعد از سفر اخیر رافائل سانتونخا، رییس IFBB به تهران و دیدار او با مسئولان ورزش کشور، حالا فدراسیون بدنسازی به ورزشکاران، مربیان و باشگاهها هشدار داده که از حضور در مسابقاتی که زیر نظر این فدراسیون نیستند، خودداری کنند.


حسن کرباسی، دبیر فدراسیون بدنسازی در این باره گفت: همانطور که پیش از این هم از سوی مسئولان فدراسیون بارها اعلام شده، فدراسیون بدنسازی ایران، تنها IFBB را به عنوان فدراسیون رسمی بین المللی رشته پرورش اندام می شناسد.

در همین راستا رافائل سانتونخا، رییس فدراسیون جهانی هم چندی پیش به تهران سفر کرد و مذاکراتی را با مسئولان ورزشی و سیاسی کشور هم داشت. بعد از این سفر و توضیحاتی که رییس IFBB ارائه کرد، خواسته وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و حتی مجلس شورای اسلامی از فدراسیون بدنسازی این بوده که به همکاری خود با IFBB ادامه دهد. بنابراین همکاری با سایر فدراسیون‌های بین المللی در رشته پرورش اندام امکان پذیر و قانونی نیست.


به نظر می رسد معضل اصلی فدراسیون بدنسازی با اعزام ورزشکاران به مسابقاتی تحت عنوان NPC باشد. کرباسی در این باره هم افزود: از نظر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران، اعزام هایی که به مسابقات NPC صورت می گیرد، قانونی نیست چون در این مسابقات کنترل دوپینگ وجود ندارد و NPC یک کمپانی تجاری است، نه یک فدراسیون ورزشی که در راستای بیزنس خود فعالیت می‌کند و به هیچ وجه سازمان های بزرگ بین المللی از جمله IOC، وادا و گایسف آن را به رسمیت نمی‌شناسند. اگر فدراسیون با این کمپانی همراهی کند، ترویج فرهنگ دوپینگ خواهد بود.

تگ ها


پرورش اندام بدن سازی