هفته بیست و ششم لیگ یک/ توقف بالانشینان در روز پیروزی کرمانی‌ها

هفته بیست و ششم لیگ یک امروز با برگزاری 7 دیدار پیگیری شد....

هفته بیست و ششم لیگ یک امروز با برگزاری 7 دیدار پیگیری شد.

ایستگاه بیست و ششم لیگ دسته اول فوتبال ایران امروز با برگزاری 7 بازی به پایان رسید.
به گزارش خبرنگار مدال، ایستگاه بیست و ششم لیگ دسته اول فوتبال ایران امروز با برگزاری 7 بازی در کرج، سیرجان، شیراز، تبریز، کرمان، بوشهر و ماهشهر به پایان رسید.

گل‌ریحان البرز 1 – 1 مس رفسنجان/ توقف کرجی‌ها در خانه
گل‌ها: یاسر فیضی (61) برای گل‌ریحان، حامد حیدری (85) برای مس
پس از 4 پیروزی متوالی در نیم‌فصل دوم، گل‌ریحان برای سومین هفته متوالی در کسب پیروزی ناکام ماند تا همچنان از صدر جدول دور بماند. تیم جوان مجتبی حسینی در حال حاضر 6 امتیاز از صدر جدول فاصله دارد و این فاصله طی هفته‌های آتی قابل جبران خواهد بود. مس رفسنجان نیز پس از کسب پیروزی پر گل مقابل گل‌گهر در بازی هفته گذشته این هفته نیز موفق شد در آخرین دقایق این بازی را به تساوی بکشاند و بیست و پنجمین امتیاز فصل خود را کسب کند و در فاصله 9 امتیازی از منطقه خطر قرار بگیرد.

گل‌گهر سیرجان 1 – 1 قشقایی شیراز/ پنجمین هفته بدون برد صدرنشین
گل‌ها: عباس پورخسروانی (45 – پنالتی) برای گل‌گهر، محمدجواد عباسی (50 – پنالتی) برای قشقایی
برای پنجمین هفته متوالی گل‌گهر سیرجان در کسب پیروزی در لیگ یک ناکام ماند با این حال در روندی غیرمتعارف با کسب 4 امتیاز از این 5 بازی همچنان در صدر جدول قرار دارد. شرایط برای وینگو در سیرجان ایده‌‌ال نیست و این سرمربی در شرایطی تحت فشار به فعالیت خود در این تیم ادامه می‌دهد و احتمال اخراج وی همچنان وجود دارد. قشقایی نیز یک بار دیگر مقابل مدعیان موفق ظاهر شد و با تیم یکدست و جوان خود این بار گل‌گهر را در سیرجان متوقف کرد تا با 32 امتیاز در رده در هفتم جدول قرار داشته باشد.

فجرسپاسی 2 – 0 ملوان انزلی/ نوار موفقیت‌های ملوان در شیراز قطع شد
گل: علی‌اکبر حیدری‌نیا (10)، عباس بوعذار (55)
فجرسپاسی در ادامه روند خوب خود در نیم‌فصل دوم موفق شد این بار ملوان صدرنشین نیم‌فصل دوم را با دو گل شکست دهد تا به دهمین امتیاز از 4 بازی اخیر دست یافته باشد. شیرازی اکنون افسوس امتیازات از دست رفته نیم‌فصل نخست که این تیم را از جمع مدعیان دور کرده را بخورند. ملوان نیز برای نخستین بار پس از 9 بازی شکست خورد تا در حال حاضر با درنظر گرفتن 6 امتیاز کسر شده، با 25 امتیاز در رده دهم جدول حضور داشته باشند. قوهای انزلی از 8 بازی نیم‌فصل دوم 16 امتیاز کسب کرده‌اند و در تلاش هستند تا در بهترین جایگاه ممکن فصل را به پایان برسانند.

شهرداری تبریز 2 – 2 سرخ‌پوشان پاکدشت/ شهرداری بِباز نیست!
گل‌ها: فرشاد بیابانی (25)، جعفر برزگر (86) برای شهرداری تبریز، شاهین مجیدی (19 – پنالتی)، محمد رحمتی (75) برای سرخ‌پوشان
در پرگل‌ترین بازی هفته، شهرداری تبریز در شرایطی میزبان سرخ‌پوشان پاکدشت بود که شاگردان محمود فکری در همان دقایق نخست بازی موفق شدند از شهرداری پیش بیفتند اما این برتری تنها 6 دقیقه ادامه داشت و شهرداری موفق شد بازی را در دقیقه 25 به تساوی بکشاند. این روند در نیمه دوم نیز تکرار شد و این بار شهرداری تنها 11 دقیقه پس از باز شدن دروازه خود بازی را به تساوی کشاند تا تبریزی‌ها با تیم جوان و یکدست خود موفق شوند یکی از تیم‌های مدعی صعود به لیگ برتر را در خانه متوقف کنند. سرخ‌پوشان با کسب دو امتیاز از 3 بازی اخیر نشان داده که از روند خوب نیم‌فصل نخست خود کاملا دور شده است و باید دید فکری برای بهبود شرایط این تیم چه تدبیری خواهد اندیشید.

مس کرمان 2 – 0 اروند خرمشهر/ حواشی دامن خرمشهری‌ها را گرفت
گل: محمدرضا پورمحمد (70)، حمید کاظمی (85)
مس در سومین بازی خود در غیاب دست‌نشان و تحت هدایت فرزاد حسین‌خانی کاپیتان خود موفق شد دومین پیروزی خود را کسب کند و در خانه از سد اروند خرمشهر تیم آماده این روزهای لیگ یک بگذرد. مس کرمان با این پیروزی 38 امتیازی شد و به رده چهارم جدول لیگ یک رسید و کرمانی‌ها امیدوارند با حفظ روند این روزهای خود بتوانند طی هفته‌‎های آتی به جمع تیم‌های صدر جدولی برسند. اروند خرمشهر نیز که هفته گذشته روزهای پرتلاطمی را پشت سر گذاشت و تمرینات این تیم چند روزی تعطیل بود پس از سه هفته بار دیگر شکست خورد تا در فاصله 3 امتیازی از منطقه قرمز جدول قرار بگیرد.

شاهین بوشهر 1 – 0 خونه‌به‌خونه بابل/ شاگردان ویسی در یک قدمی صدر
گل: محمد محبی (55)
شاهین باز هم موفق شد با یک پیروزی اقتصادی دیگر خود را به صدر جدول نزدیک‌تر کند و حال تنها یک امتیاز با گل‌گهر 43 امتیازی فاصله دارد و امیدوار است این فاصله را هر چه سریع‌تر رفع کند. تنها یک گل خورده در 7 بازی اخیر نشان دهنده ساختار دفاعی فوق‌العاده شاهینی‌ها است و ویسی باز هم در پیاده‌سازی چنین ساختاری موفق عمل کرده است. در سوی دیگر میدان خونه‌به‌خونه در ادامه روند سینوسی خود برای چهارمین بازی متوالی در دیدارهای خارج از خانه مغلوب شد تا تنها امید بابلی‌ها برای فرار از سقوط، کسب پیروزی در بازی‌های خانگی باشد.

شهرداری ماهشهر 1 – 0 نود ارومیه/ طلسم ماهشهری‌ها شکست
گل‌: رضا جباری (90+4)
پس از کسب تنها 3 امتیاز از 610بازی اخیر، شهرداری ماهشهر موفق شد امروز در خانه در دومین بازی تحت هدایت پاشازده پیروز شود تا طلسم 10 بازی نبردن ماهشهری‌ها شکسته شود و چهارمین پیروزی فصل این تیم نیز در همین شهر حاصل شود. با این پیروزی شهرداری با امیدواری بیشتری فصل را ادامه خواهد داد و با توجه به تراکم شدید پایین جدول پاشازاده و شاگردانش در تلاش خواهند بود تا هر چه سریع‌تر از منطقه قرمز جدا شوند. نود نیز چهارمین شکست متوالی خارج از خانه خود را تجربه کرد تاشاگردان بیاتلو در حال حاضر با 23 امتیاز در رده سیزدهم قرار گرفته باشند و این در حالی است که نود از سه تیم پایین‌تر از خود یک بازی بیشتر انجام داده و تداوم این روند می‌تواند وضعیت نماینده ارومیه را در ادامه فصل بحرانی‌ کند.