هفته بیست و هفتم لیگ یک/ کامبک رویایی رفسنجانی‌ها، تداوم ناکامی مدعیان

بست و هفتمین هفته از لیگ دسته اول فوتبال ایران امروز با برگزاری 7 دیدار به پایان رسید....

بست و هفتمین هفته از لیگ دسته اول فوتبال ایران امروز با برگزاری 7 دیدار به پایان رسید.

هفته بیست و هفتم لیگ دسته اول فوتبال ایران امروز با برگزاری 7 دیدار به پایان رسید.
به گزارش خبرنگار مدال، ایستگاه بیست و هفتم لیگ دسته اول فوتبال ایران امروز با برگزاری 7 دیدار در خرمهشر، انزلی، تهران، رفسنجان، بابل، شیراز و ارومیه به پایان رسید.
مس کرمان و شهرداری ماهشهر طبق برنامه بازی‌ها در هفته جاری استراحت داشتند.

اروند خرمشهر 0 – 0 گل‌گهر سیرجان/ تداوم ناکامی‌های شاگردان بگوویچ
با توقف در خرمشهر، گل‌گهر برای ششمین هفته متوالی در کسب پیروزی ناکام ماند با این حال در روندی غیرقابل انتظار در صدر جدول لیگ یک باقی ماند. سیرجانی‌ها روزهای بحرانی را پشت سر می‌گذارند و تدابیر فنی وینگو نیز تاثیری در عملکرد بازیکنان گل‌گهر نداشته است. 8 گل زده در 9 بازی نیم‌فصل دوم روندی ناامیدکننده برای تیمی است که مدت‌ها بهترین خط حمله لیگ یک را در اختیار داشته و باید دید در نهایت سرنوشت این تیم سیرجانی در لیگ یک چه خواهد شد. اروند نیز در روزهای پرتلاطم و پرحاشیه خود موفق شد یک امتیاز از صدرنشین بگیرد و به امتیاز 23 برسد با این حال خرمشهری‌ها کماکان در منطقه خطر حضور دارند و برای فرار از سقوط نیاز به کسب پیروزی در هفته‌های آتی خواهند داشت.

ملوان انزلی 2 – 1 شهرداری تبریز/ روند خوب انزلی‌چی‌ها ادامه دارد
گل‌ها: شهریار مغانلو (15 – پنالتی)، محمدرضا نقدی‌پور (71) برای ملوان، حسین قره‌داغی (75)
شاگردان محمد احمدزاده بار دیگر در یک بازی خانگی به پیروزی رسیدند تا پس از شسکت هفته گذشته مقابل فجر سپاسی، بار دیگر روند خوب خود در نیم فصل دوم را از سر گرفته باشند. تیم جوان و یکدست ملوان اگر در نیمه نخست فصل این روند را آغاز می‌کرد حال به جای حضور در رده‌های میانی، برای صعود به لیگ برتر می‌جنگید با این حال کسر 6 امتیاز و ناکامی در کسب پیروزی در نیم‌فصل نخست سبب شده تا ملوان با 28 امتیاز در رده دهم جدول حضور داشته باشد. شهرداری تبریز  نیز برای دهمین بار در فصل جاری متحمل شکست شد تا در حال حاضر با 23 امتیاز در رده سیزدهم و در نزدیکی منطقه قرمز جدول حضور داشته باشد.

سرخ‌پوشان پاکدشت 1 – 2 بادران تهران/ 3 امتیاز حیثیتی برای یاران کاظمی
گل‌ها: حسین کریمی (65) برای سرخ‌پوشان، کریم اسلامی (6) و محمد آشتیانی (75) برای بادران
در حیثیتی‌ترین دیدار هفته، بادران با فرهاد کاظمی مقابل تیمی قرار گرفته بود که در نیم‌فصل اول هدایت آن را برعهده داشت. بادران برای دومین بار در 6 هفته اخیر موفق به کسب پیروزی شد و با این پیروزی به امتیاز 31 تا در نیمه اول جدول لیگ یک حضور داشته باشد. سرخ‌پوشان نیز در این دیدار برای چهارمین هفته متوالی در کسب پیروزی ناکام ماند تا همچنان در رده سوم جدول حضور داشته باشد. سرخ‌پوشان از 8 بازی اخیر خود تنها 6 امتیاز کسب کرده و محمود فکری در خارج کردن این تیم از بحران ناکام بوده است.

مس رفسنجان 4 – 3 فجرسپاسی/ جشنواره گل در رفسنجان
گل‌ها: مصطفی احمدی (2)، حامد حیدری (64)، امیر تهمورثی (90)، سلمان بحرانی (4+90) برای مس، عباس بوعذار (43)، میلاد غریبی (53 – پنالتی)، بابا محمدی (66) برای فجرسپاسی
در جذاب‌ترین بازی هفته، مس رفسنجان در همان آغاز بازی از فجرسپاسی پیش افتاد با این حال شاگردان داوود مهابادی در اواخر نیمه نخست بازی را به تساوی کشاندند و در نیمه دوم از رفسنجانی‌ها پیش افتادند. باز یدر نیمه دوم جذاب‌تر نیز شد و در 13 دقیقه 3 گل برای هر دو تیم حاصل شد. مس در شرایطی که تا دقیقه 90 از حریف خود عقب بود موفق شد با دو گل در دقایق پایانی با حساب 4 بر 3 فجر را شکست دهد. مس رفسنجان در نیم‌فصل دوم از 9 بازی 17 امتیاز کسب کرده و با این روند کاملا از شرایط خطر دور شده است. فجر نیز که در نیم‌فصل دوم روزهای خوبی را پشت سر گذاشته بود هفتمین شکست فصل خود را در رفسنجان تجربه کرد.

خونه‌به‌خونه بابل 1 – 1 آلومینیوم اراک/ بحران در اردوی بابلی‌ها
گل‌ها: مجید جلالی‌فر (22) برای خونه به خونه، مجید عیدی (55) برای آلومینیوم
پس از دو پیروزی متوالی خانگی، خونه‌به‌خونه امروز در شرایطی که می‌توانست سومین پیروزی متوالی خود را هم کسب کند مقابل آلومینیوم اراک متوقف شد تا با 22 امتیاز همچنان در رده پانزدهم جدول حضور داشته باشد. اختلاف سه امتیازی با منطقه خطر با یک بازی کمتر شهرداری ماهشهر قعرنشین قابل جبران است و در چنین شرایطی احتمال قعرنشینی خونه‌به‌خونه در هفته‌های آتی وجود خواهد داشت. آلومینیوم اراک نیز همچنان در نیم‌فصل دوم بدون شکست باقی ماند و شاگردان فراز کمالوند با 38 امتیاز و با تفاضل گل کمتر در رده پنجم جدول باقی ماندند.

قشقایی شیراز 0 – 0 گل‌ریحان البرز/ چهارمین هفته بدون برد کرجی‌ها
پس از چند پیروزی متوالی، گل ریحان برای چهارمین هفته متوالی در کسب پیروزی ناکام ماند تا همچنان با 37 امتیاز در رده ششم جدول حضور داشته باشد. شاگردان مجتبی حسینی با کسب پیروزی در این دیدار می‌توانستند تا رده سوم جدول نیز صعود کنند با این حال در روزهای ناکامی صدرنشینان، کرجی‌ها نیز نتوانستند از شرایط موجود بهره‌ای ببرند. قشقایی نیز در چهارمین تقابل‌ متوالی با تیم‌های صدرنشین، پنجمین امتیاز را کسب کرد تا در عین ناباوری میهمان ناخوانده نیمه نخست جدول لیگ یک باشند.

نود ارومیه 1 – 1 شاهین بوشهر/ ناکامی شاهینی‌ها در صعود به صدر
گل‌ها: فرزاد محمدی (85 – پنالتی) برای نود، بهمن سالاری (69) برای شاهین
نود ارومیه در شرایطی که تا دقایق پایانی بازی مقابل شاهین مدعی شکست خورده بود موفق شد باز هم با ضربه یک ضربه پنالتی بازی را به تساوی بکشاند و 24 امتیازی شود و در رده یازدهم جدول قرار بگیرد. نود یکی از دو تیمی است که هنوز با قرعه استراحت در نیم فصل دوم مواجه نشده و این روند ممکن است در هفته‌های پایانی منجر به دردسر افتادن ارومیه‌ای‌ها شود. شاهین بوشهر نیز در شریاطی که می‌توانست با پیروزی در این دیدار به صدر جدول لیگ یک برسد مقابل نود متوقف شد تا همچنان در رده دوم جدول و در یک امتیازی گل‌گهر  صدرنشین حضور داشته باشد.