هفته بیست و پنجم لیگ یک/ روزهای خوب ملوان، غافلگیری صدرنشین در رفسنجان

بیست و پنجمین هفته لیگ یک فوتبال ایران امروز با برگزاری 7 دیدار به پایان رسید....

بیست و پنجمین هفته لیگ یک فوتبال ایران امروز با برگزاری 7 دیدار به پایان رسید.

هفته بیست و پنجم فصل جاری لیگ دسته اول فوتبال ایران امروز با برگزاری 7 دیدار به پایان رسید.
به گزارش خبرنگار مدال، هفته بیست و پنجم لیگ یک فوتبال ایران امروز با برگزاری 7 بازی در خرمشهر، انزلی، شیراز، بابل، رفسنجان، ارومیه و بوشهر به پایان خواهد رسید. در جریان دیدارهای امروز، ملوان موفق شد با پیروزی در آخرین دقایق مقابل شهرداری ماهشهر روند خوب خود را حفظ کند. مس رفسنجان در خانه با 4 گل از سد گل‌گهر صدرنشین گذشت تادوئل مربیان خارجی لیگ یک به سود میشو به پایان برسد و بادران در ادامه روند سینوسی خود مقابل قشقایی مغلوب شد و خونه‌به‌‌خونه نیز با پیروزی مقابل مس کرمان موقتا از بحران فرار کرد. دیدار اروند خرمشهر و شهرداری تبریز نیز با تساوی بدون گل خاتمه یافت و شاهین بوشهر در خانه مقابل آلومینیوم اراک متوقف شد و نود ارومیه و فجرسپاسی نیز در یک دیدار پربرخورد با تساوی دو بر دو از زمین خارج شدند.
گفتنی است گل‌ریحان البرز و سرخ‌پوشان پاکدشت دو تیمی بودند که در هفته جاری با قرعه استراحت روبه‌رو شده بودند.

نتایج بازی‌های امروز لیگ یک به شرح زیر است:
* اروند خرمشهر 0 – 0 شهرداری تبریز/ جدال همسایه‌های جدولی برنده نداشت.
پس از کسب دو پیروزی و فرار از منطقه خطر، اروند امروز در خرمشهر مقابل شهرداری تبریز متوقف شد تا با 22 امتیاز شرایط نسبتا پایداری در جدول لیگ یک داشته باشد. شاگردان افاضلی با شت سرگذاشتن روزهای سخت امیدوارند تا طی هفته‌های آتی خطر سقوط را کاملا از خود دور کنند و در این راستا نیاز به کسب چند پیروزی دیگر خواهند داشت. در سوی دیگر میدان شهرداری تبریز در ادامه روند سینوسی خود موفق شد با کسب یک امتیاز از این بازی 22 امتیازی شود تا با تفاضل گل بهتر در جدول جایگاه بالاتری نسبت به اروند داشته باشد.

* ملوان 1 – 0 شهرداری ماهشهر/ روزهای خوب ملوان با ممی
گل: عباس عامری (88)
پس از هفته‌ها ناکامی و حضور در قعر جدول، ملوان این روزها با محمد احمدزاده روزهای خوبی را در لیگ یک پشت سرمی‌گذارد. ملوانان برای پنجمین بار در 8 هفته اخیر به پیروزی رسیدند و حال با 25 امتیاز در رده دهم جدول لیگ یک قرار دارند و با این نتایج خاطرات تلخ نیم‌فصل نخست و حضور این تیم در قعر جدول کاملا فراموش شده است. شهرداری ماهشهر نیز در نخستین بازی خود تحت هدایت مهدی پاشازاده باز هم شکست خورد تا حضور این تیم در قعر جدول ادامه دار باشد. شهرداری ماهشهر از 10 بازی اخیر خود تنها 3 امتیاز کسب کرده و با چنین وضعیتی کاندیدای اصلی سقوط به لیگ دو محسوب می‌شود.

* قشقایی شیراز 1 – 0 بادران تهران/ ناکامی ادامه‌دار بادران با کاظمی
گل: هادی خادم (54)
قشقایی شیراز پس از شکست پر گل هفته گذشته مقابل مس کرمان، قشقایی در شیراز موفق سد از سد بادران بگذرد و 31 امتیازی شود. قشقایی با این پیروزی در رده هفتم جدول باقی ماند و جایگاه خود را در میانه جدول تثبیت کرد. بادران نیز با کاظمی برای چهارمین بار در 5 بازی اخیر با شکست از زمین خارج شد تا بحران این تیم با فرهاد کاظمی نیز پایانی نداشته باشد و بادران کاملا از کورس صعود به لیگ برتر دور شود.

* خونه‌به‌خونه 1 – 0 مس کرمان/ فرار بابلی‌ها از بحران
گل: اسماعیل کیانی (3)
تک گل کیانی در همان دقایق ابتدایی برای بابلی‌ها کافی بود تا خونه‌به‌خونه در پایان بازی جشن پنجمین پیروزی فصل خود را بگیرد. حال خونه‌به‌خونه 5 امتیاز تا منطقه قرمز جدول فاصله دارد و با حفظ این روند می‌تواند حضور خود در فصل بعدی لیگ یک را تضمین کند. مس کرمان هم که پس از جدایی دست‌نشان موفق شده بوده هفته گذشته قشقایی را با 5 گل در هم بکوبد از بابل دست خالی بازگشت تا با 35 امتیاز در رده ششم جدول باقی بماند و باز هم از سایر صدرنشیان عقب بیفتد. کرمانی‌ها برای صعود به لیگ برتر روزهای سختی را در پیش دارند و باید دید آیا در نهایت این تیم کرمانی می‌تواند باز هم در میان دو تیم برتر جدول لیگ یک قرار بگیرد یا خیر.

* مس رفسنجان 4 – 1 گل‌گهر سیرجان/ میشو مچ وینگو را خواباند 
گل‌ها: اکبر صغیری (35 و 61 - پنالتی)، سجاد موسوی (44)، کاظمی حیات‌منش (58) برای مس، مهرداد آوخ (90+3) برای گل‌گهر
عجیب‌ترین نتیجه هفته بیست و پنجم در رفسنجان و در دربی تیم‌های کرمانی به ثبت رسید و مس رفسنجان که در نیمه دوم جدول حضور دارد موفق شد با حساب 4 بر 1 از سد گل‌گهر صدرنشین بگذرد. در دوئل مربیان خارجی حاضر در لیگ یک، میشو سرمربی رفسنجانی‌ها موفق شد مچ وینگو را بخواباند و این تیم را به امتیاز 24 برساند تا مسی که مدت‌ها در منطقه خطر حضور داشت حال جایگاه امنی در میانه جدول داشته باشد. گل‌گهر نیز برای چهارمین هفته متوالی در کسب پیروزی ناکام ماند با این حال وینگو و شاگردانش همچنان در صدر جدول حضور خواهند داشت و همچنان شانس اول صعود به لیگ برتر محسوب می‌شوند.

* نود ارومیه 2 – 2 فجرسپاسی/ 3 پنالتی و 2 اخراجی در پربرخوردترین بازی هفته
گل‌ها: فرزاد محمدی (45 – پنالتی و 62 – پنالتی) برای نود، میلاد غریبی (36 – پنالتی)، محمدحسین کریم‌زاده (41) برای فجرسپاسی
پربرخوردترین بازی هفته با دو اخراجی (که سهم میزبان بود) و 3 پنالتی برای دو تیم با تساوی دو بر دو به پایان رسید. نود در روزی که در نیمه نخست با دو گل از میهمان خود عقب افتاده بود موفق شد به بازی برگردد و به رغم اخراج یکی از بازیکنان این تیم در در پایان نیمه نخست موفق شد در نیمه دوم بازی را به تساوی بکشاند. با این یک امتیاز نود در جدول لیگ یک 23 امتیازی شد و در فاصله 7 امتیازی با منطقه قرمز جدول قرار گرفت. فجرسپاسی هم که در نیم‌فصل دوم با داوود مهابادی روزهای خوبی را پشت سرگذاشته بود امروز در ارومیه متوقف شد تا روند پیروزی‌های متوالی این تیم به 3 نرسد.

* شاهین بوشهر 0 – 0 آلومینیوم اراک/ توقف شاگردان ویسی در خانه
در روزی که شاهین بوشهر می‌توانست با کسب پیروزی خانگی مقابل آلومینیوم اراک فاصله خود را با صدر جدول به یک امتیاز برساند شاگردان عبدالله ویسی مقابل تیم سرسخت آلومینیوم اراک متوقف شدند تا با 39 امتیاز در رده دوم جدول حضور داشته باشند. آلومینیوم نیز با این تساوی 37 امتیازی شد تا با عبور از گل‌ریحان هم‌امتیاز با سرخ‌پوشان پاکدشت شود و با تفاضل گل کمتر نسبت به این تیم در رده چهارم جدول قرار بگیرد. در 8 دیداری که کمالوند هدایت آلومینیوم را برعهده داشته این تیم تنها یک گل دریافت کرده و از این دیدارها 14 امتیاز کسب کرده و با این روند اراکی‌ها امیدوارند در پایان فصل یکی از دو تیم صعودکننده به لیگ برتر لقب بگیرند.