هفته رویایی باشگاه سایپا تکمیل شد

تیم فوتسال زنان سایپا تهران در دیداری فینال‌گونه در لیگ برتر فوتسال زنان موفق به شکست پالایش نفت شد و به صدر جدول صعود کرد و حالا شانس اول قهرمانی به شمار می‌رود....

به گزارش "ورزش سه" در هفته ماقبل پایانی مرحله نهایی لیگ برتر فوتسال زنان، صبح امروز دو مسابقه برگزار شد که در مهم‌ترین دیدار هفته، تیم سایپا تهران در خانه پذیرای پالایش نفت آبادان بود؛ دیداری که فینال این فصل لیگ فوتسال زنان لقب گرفت، چرا که برد پالایش نفت آبادان این تیم شگفتی‌ساز را همین امروز قهرمان لیگ برتر فوتسال زنان می‌کرد. تساوی شانس قهرمانی این تیم را تا هفته پایانی بالا نگه می‌داشت.

اما اگر سایپا پیروز می‌شد، صدرنشینی ۴ هفته‌ای نفتی‌ها به پایان می‌رسید و این تیم بدون شکست مرحله نهایی باید جای خود را در صدر جدول به نارنجی‌پوشان تهرانی می‌داد و شاگردان یاری در یک‌قدمی قهرمانی قرار می‌گرفتند؛ این معادلات جدولی و رقم خوردن سرنوشت قهرمانی باعث شده بود تا بازی امروز فوق‌العاده حساس باشد.

در همان شروع بازی نفتی‌ها تهاجمی آغاز کردند اما در ادامه و دقیقه ۳ بود که روی پاس در عمق مارال ترکمان، فاطمه تراهی به درخشش خود در هفته‌های گذشته ادامه داد و در مقابل دروازه خالی حریف کار را یک بر صفر کرد؛ اما لحظاتی بعد از گلزنی تراهی، سهیلا ملمولی ستاره باتجربه نفتی‌ها بازی را به تساوی کشاند. پس از گل تساوی نفت، حملات آن‌ها برای رسیدن به گل دوم با درخشش فرزانه توسلی ناکام ماند.

سنگربان ملی‌پوش سایپایی‌ها در دقیقه ۱۰ درخشش خود را تکمیل کرد و با شلیکی دیدنی گل دوم سایپا تیمش را رقم زد؛ بعد گلزنی توسلی هم فشار بی‌امان نفتی‌ها برای رسیدن به گل تساوی ادامه داشت اما ثمری برای این تیم نداشت. از دست رفتن فرصت‌های متعدد، به مرور زمان مالکیت توپ را در اختیار شاگردان یاری قرار داد و آن‌ها چند خلق موقعیت داشتند که سرانجام در دقیقه ۱۴ ترکمان توپ را به تور دروازه حریف دوخت. در لحظات پایانی نیمه اول هم تراهی گل چهارم را روی پاس ترکمان زد که به دلیل سوت پایان پذیرفته نشد تا نیمه اول با برتری سه بر یک تمام شود.

در آغاز نیمه دوم بازی متعادل دنبال می‌شد و البته تلاش نفتی‌ها برای رسیدن به گل و سایپایی‌ها برای حفظ نتیجه بود؛ ۱۰ دقیقه ابتدایی نیمه گلی در پی نداشت و شاگردان یاری به خوبی توانستند از برتری خود محافظت کنند. در ادامه هم مدیریت بازی سایپایی‌ها، حملات پرشمار پالایش نفت را خنثی کرد و فشار فوق‌العاده نفتی‌ها نتوانست نتیجه بازی را تغییر دهد تا شاگردان شهناز یاری در دیدار فینال‌گونه فصل موفق شوند حریف اصلی خود در راه قهرمانی را از پیش‌روی بردارند و سرنوشت قهرمانی به هفته پایانی موکول شود.

پیروزی سایپا در هفته پایانی مقابل ملی‌حفاری، حکم قهرمانی این تیم را امضا می‌کند اما اگر شاگردان یاری بلغزند و بازی با تساوی یا باخت این تیم به پایان برسد و در طرف مقابل پالایش نفت آبادان مقابل حریف مشهدی به پیروزی برسد، آن‌گاه جام قهرمانی در دستان شاگردان نرگس علوانی خواهد بود و آن‌ها در خانه می‌توانند جشن قهرمانی خود را به پا می‌کنند.

جدول رده‌بندی مرحله نهایی لیگ برتر فوتسال زنان در پایان هفته پنجم:


۱. سایپا تهران (۱۲ امتیاز) / تفاضل +۶
۲. پالایش نفت آبادان (۱۰ امتیاز) / تفاضل +۵
۳. هیات فوتبال خراسان (۳ امتیاز) / تفاضل -۳ (بازی هیات فوتبال و ملی‌حفاری در جریان است)
۴. ملی‌حفاری اهواز (۱ امتیاز) / تفاضل - ۸ (بازی هیات فوتبال و ملی‌حفاری در جریان است)

تگ ها


فوتسال بانوان