هفته نهم لیگ والیبال؛ آماده‌باش بالانشین‌ها

هفته نهم لیگ برتر والیبال فردا در حالی پیگیری می‌شود که تیم‌های بالانشین برای حفظ جایگاه خود، نبرد تمام‌عیاری با حریفان خواهند داشت....

به گزارش "ورزش سه"، لیگ برتر والیبال بعد از یک ماه توقف از دیروز به صورت متمرکز در تهران استارت خورده و فردا هم قرار است مسابقات در هفته نهم با ۶ دیدار پیگیری شود.
حساس‌ترین و دیدنی‌ترین رقابت این هفته، تقابل شهداب یزد و سپاهان خواهد بود. دو تیم در شرایطی به مصاف هم می‌روند که یزدی‌ها نمایش زیبایی در بازی هفته هشتم مقابل فولاد سیرجان داشتند، اما در نهایت نتیجه را به حریف صدرنشین خود واگذار کردند و سقوط سه پله‌ای در جدول مسابقات را تجربه کردند. به همین دلیل، شهدابی‌ها انگیزه بسیار زیادی برای برد مقابل سپاهان دارند. البته زردپوشان اصفهانی هم در نبردی سخت برای حفظ و البته ارتقای رتبه دومی خود در جدول هستند.


تیم صدرنشین لیگ برتر، این هفته برابر پیکان تهران صف‌آرایی می‌کند. فولاد سیرجان که تاکنون با ۷ برد از ۸ بازی و کسب ۲۲ امتیاز صدر جدول را حفظ کرده، بعید است به این راحتی‌ها مقابل حریفان تن به شکست دهد. شاگردان محمد ترکاشوند در تیم پیکان نیز انگیزه زیادی برای ارائه یک نمایش بی‌نقص مقابل قدرتمند‌ترین تیم لیگ برتر دارند. به‌خصوص ‌که خودروسازان در روز نخست هفته اول لیگ متمرکز، استراحت کرده‌اند و برای بازی فردا انرژی بیش‌تری نسبت به رقیب دارند.


سایپا تهران که در حاضر در رتبه سوم جدول قرار دارد، فردا برای حفظ و شاید ارتقای جایگاه فعلی‌اش، نیازمند برد مقابل آذرباتری ارومیه است. با توجه به این که شاگردان ساسان خداپرست سرمربی آذرباتری تاکنون موفق به کسب برد و امتیازی در لیگ نشده‌اند، به نظر نمی‌رسد که خودروسازان نارنجی‌پوش، کار سختی پیش رو داشته باشند.


رقابت خاتم اردکان تیم میانه‌نشین جدول رده‌بندی با شهرداری ارومیه در هفته هشتم، یکی دیگر از دیدارهای جذاب هفته خواهد بود. اردکانی‌ها که هفته اول لیگ متمرکز را با بازی برابر شهرداری گنبد استارت زدند و در دیداری غیرمنتظره، در سه ست متوالی به حریف قعرنشین خود باختند، فردا برای جبران مافات مقابل شهرداری ارومیه قرار خواهند گرفت. این در حالی است که شاگردان پیمان اکبری بعد از برد هورسان رامسر و صعود شیرین دو‌ پله‌ای، حالا به جایگاه چهارم جدول رسیده‌اند و قطعا قصد ندارند عرصه را برای حریفان خالی کنند.


برنامه هفته نهم لیگ برتر والیبال:


سه‌شنبه ۲۰ آبان

تهران، ساعت ۱۱، سالن فدراسیون
راه‌یاب ملل کردستان – شهرداری گنبد

تهران، ساعت ۱۱، سالن خانه والیبال
پیکان تهران – فولاد سیرجان   

تهران، ساعت ۱۴، سالن فدراسیون
خاتم اردکان – شهرداری ارومیه

تهران، ساعت ۱۴، خانه والیبال
شهداب یزد – فولاد مبارکه سپاهان

تهران، ساعت ۱۷، سالن فدراسیون
هورسان رامسر – شهرداری ورامین  

تهران، ساعت ۱۷، خانه والیبال
آذرباتری ارومیه – سایپا تهران  

تیم‌های لبنیات هراز آمل و شهرداری قزوین، در هفته نهم لیگ برتر مردان استراحت دارند.

تگ ها


لیگ برتر والیبال ایران والیبال