هفته‌های پایانی لیگ برتر با حضور تماشاگران؟

سازمان لیگ فوتبال ایران با ارسال نامه‌ای به ستاد مبارزه با کرونا خواهان حضور تماشاگران در مسابقات هفته های پایانی لیگ برتر شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، با شیوع ویروس کرونا از حدود یکسال ونیم گذشته رقابت های لیگ  برتر فوتبال بدون حضور تماشاگران برگزار می‌شود و این مساله شرایط عجیبی را در رقابت‌ها به وجود آورده است. حالا اما مسئولان سازمان لیگ فوتبال درخواست داده اند تا تماشاگران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ورزشگاه‌ها برگردند.


از آنجایی که تنها ۷ هفته تا پایان رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باقی مانده و البته با ورود واکسن کرونا شیوع ویروس هم تا حدی کاهش یافته، سازمان لیگ فوتبال خواهان آن شده تا تماشاگران با ظرفیت محدود و البته با رعایت پروتکل‌ها به ورزشگاه‌ها برگردند و مثل بسیاری از کشورهای دنیا در ورزشگاه تماشاگر مسابقات تیم های محبوب شان باشند.


سهیل مهدی، رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ در این خصوص گفته است: «این درخواست مربوط به شهرهایی است که در وضعیت قرمز قرار ندارند و به صورت پایلوت مدنظر قرار می گیرد.تصمیم بر این شده حدود ۱۰۰ نفر به عنوان تماشاچی برای هر تیم در ورزشگاه حضور یابند و مدیریت مسئله ۱۰۰ درصد بر عهده باشگاه ها قرار دارد و بحث بلیت فروشی مطرح نیست تا بتوانیم به مدل مشخصی از برگزاری مسابقات با حضور تماشاگران در ورزشگاه ها هنگام برگزاری مسابقات فوتبال دست یابیم.»
اما نحوه گزینش افرادی که به ورزشگاه می‌روند، چگونه است؟ مهدی گفته:«برای افراد واجد شرایط سقف سنی ۶۵ و کف سنی ۱۸ سال تعیین خواهد شد. تماشاگران باید ماسک بزنند، صندلی ورزشگاه ها علامت گذاری خواهند شد و موارد دیگری به منظور برگزاری صحیح مسابقات مدنظر قرار خواهد گرفت. بقیه مسائل را به عهده باشگاه‌ها می‌گذاریم.»


این شیوه مد نظر سازمان لیگ برای امتحان بازگشت تماشاگران به ورزشگاه‌ها است و برای سال آینده اگر شرایط مساعد باشد افراد بیشتری به ورزشگاه می‌روند. سازمان لیگ قصد دارد با برگزاری مسابقات با حضور ۱۰۰ تماشاگر شرایط را برای بازگشت تماشاگران بسنجد و اگر این تجربه موفق بود برای سال آینده با ۲۰ درصد ظرفیت ورزشگاه‌ها ورود تماشاگران آزاد شود.


البته همین درخواست هم نیازمند مجوز ستاد مبارزه با کرونا است. مسئولان ستاد باید در این خصوص بررسی های لازم را انجام بدهند و اگر موافق بودند از این به بعد بازی ها با حضور حداکثر ۱۰۰ تماشاگر برگزار شود.

بیشتر بخوانید:

قوانین جدید جذب خارجی‌ها تا ۲۳ مرداد ابلاغ می‌شود

ذوب‌آهن، پیروز دوئل دوستانه لیگ برتری‌ها

 

 

تگ ها


سازمان لیگ برتر فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال