هفته هجدهم لیگ برتر؛ رقابت تراکتور و سپاهان برای دومی

هفته هجدهم لیگ برتر امروز با برگزاری 5 دیدار آغاز خواهد شد....

به گزارش مدال، 5 مسابقه ابتدایی هفته هجدهم لیگ برتر روز جمعه آغاز می‌شود. پرسپولیس در پایان این هفته صدرنشین باقی خواهد ماند و حتی اگر نتواند شکست بخورد نیز صدر را از دست نخواهد داد. 

نگاهی به این 5 مسابقه می‌اندازیم؛

پارس جنوبی جم - گل گهرسیرجان؛ شکستن طلسم برد
هر دو تیم 6 هفته است که رنگ برد را ندیده‌اند و برای رسیدن به پیروزی تلاش خواهند کرد. از سویی دیگر گل گهرسیرجان یازده امتیازی در رده پانزدهم جدول قرار دارد. شاگردان مجید جلالی با 7 گل زده ضعیف‌ترین خط حمله لیگ را هم در اختیار دارند با این حال بازیکنان گل گهرسیرجان با قاطعیت از بقا در لیگ برتر سخن می‌گویند. پارس جنوبی هم شرایط مناسبی در جدول لیگ برتر ندارد و با 14 امتیاز در رده سیزدهم جدول قرار گرفته است. هر دو تیم به برد نیاز دارند. مسابقه رفت دو تیم با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید. باید دید طلسم پیروز نشدن برای کدام یک از دو تیم شکسته می‌شود.

پیکان - شاهین شهرداری بوشهر؛ شام آخر فرکی؟
ا
ین مسابقه نیز برای تیم‌های قعرنشین بسیار اهمیت دارد. پیکان 6 باخت و یک مساوی در هفت هفته آخر لیگ دارد و نتایجش بسیار فاجعه‌بار تلقی می‌شود. شاگردان حسین فرکی هفته گذشته در خانه مقابل نساجی مازندران هم شکست خوردند تا در کانون بحران باقی بمانند. برخی از این مسابقه به عنوان شام آخر فرکی در پیکان یاد می‌کنند و می‌گویند اگر نتواند در این مسابقه پیروز شود ممکن است از این تیم جداشود. شاهین شهرداری بوشهر نیز هنوز در این فصل رنگ برد را ندیده و در رده آخر جدول ایستاده است. این دوتیم هم برای بقا تلاش می‌کنند. بازی رفت دو تیم هم با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید.

تراکتور تبریز- ذوب آهن اصفهان؛ قرمز پوشان به دنبال جایگاه سپاهان
قرمزپوشان تبریزی هفته گذشته سه امتیاز حساس را به پرسپولیس واگذار کردند تا تراکتور با هدایت ساکت الهامی هم مزه باخت را بچشد با این حال تراکتوری‌ها هنوز در این فصل برای باقی ماندن در کورس قهرمانی فرصت دارند و در صورت پیروزی در این مسابقه خانگی می‌توانند خود را در جمع سه تیم بالای جدول حفظ کنند. ذوب اهن هم با سرمربی جدید و خارجی خود به دنبال نتیجه گیری است. این تیم یک بازیکن جدید هم به خدمت گرفته است. مسابقه رفت دو تیم با نتیجه مساوی یک بر یک تمام شد اما در این بازی هر دو تیم به دنبال سه امتیاز هستند. تراکتور تبریز اگر در این دیدار خانگی پیروز شود و سپاهان مقابل فولاد خوزستان شکست بخورد تراکتور به رده دوم صعود خواهد کرد.

نساجی مازندران - سایپا؛ جذاب و پرگل؟
شاگردان رضا مهاجری هفته گذشته در تهران سه امتیاز از پیکان گرفتند و اکنون در قائمشهر میزبان دومین خودرو ساز لیگ هستند. نساجی مازندران در رده دهم جدول قرار دارد و سایپا هم روی پله دوازدهم قرار دارد. بازی رفت دو تیم در تهران جذاب و پرگل از کار در آمد و نارنجی‌پوشان 4 بر 3 به پیروزی رسیدند.اکنون نساجی به دنبال جبران باخت دور رفت است و ممکن است این بازی هم زیبا و جذاب شود زیرا هیچ کدام از دو تیم برای دفاع بازی نخواهند کرد. 

سپاهان اصفهان - فولاد خوزستان؛ آخرین حضور قلعه‌نویی در فوتبال باشگاهی؟
زرد پوشان اصفهانی بعد از اینکه دو امتیاز حساس مقابل ماشین سازی تبریز از دست دادند اکنون به دنبال حفظ دومی خود در جدول لیگ هستند. آن هم در حالیکه شایعه حضور امیر قلعه‌نویی به عنوان سرمربی تیم ملی بیشتر از همیشه به گوش می‌رسد و شاید این بازی هم آخرین مسابقه قلعه‌نویی به عنوان مربی باشگاهی در فوتبال ایران باشد و او هفته بعد جانشین مارک ویلموتس شود. فولاد خوزستان هم با جواد نکونام هم روی پله هشتم جدول ایستاده است. بازی رفت دو تیم با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید.  فولادی‌ها می‌دانند در اصفهان کار سختی دارند.

بیشتر بخوانید:
بندی که طارمی را میلیاردر می‌کند
پرسپولیسی‌ها پولدار شدند

تگ ها


پیش بازی پیش‌بازی فوتبال ایران هفته هجدهم لیگ نوزدهم هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال ایران هفته هجدهم لیگ برتر لیگ برتر ایران پارس جنوبی جم گل گهر Tractor شاهین فولاد خوزستان پیکان تهران سپاهان سایپا ذوب آهن نساجی مازندران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال