هلند هنوز هم ممکن است به فینال یورو برسد!

دنی ماکلی، داور هلندی که قضاوت بازی انگلیس-آلمان را بر عهده داشت، از شانس خوبی برای سوت زدن فینال یورو ۲۰۲۰ برخوردار است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، باس نیهاوس و دیک یول، دو داور با سابقه هلندی، معتقدند که پس از حذف تیم هلند از رقابت های یورو ۲۰۲۰، اکنون دنی ماکلی، داور مطرح هلندی، از شانس خوبی برای قضاوت بازی فینال این رقابت ها برخوردار است.

این داور ۳۸ ساله روز گذشته قضاوت دیدار انگلیس - آلمان  در مرحله یک هشتم نهایی این مسابقات را برعهده داشت. این سومین قضاوت ماکلی در یورو بود و این داور در دیدارهای ترکیه-ایتالیا، روسیه-فنلاند در مرحله گروهی نیز سوت زده است.

نیهاوس در این باره گفت: "فکر می کنم او خیلی خوب سوت زد. در مقطعی از بازی موقعیتی پیش آمد که باید تصمیم می گرفت کارت زرد بدهد یا قرمز. تصمیم او قابل توجیه است. گفته می شود که کمترین جریمه کارت زرد است و هر چیزی فراتر از آن کارت قرمز. پس ممکن است فکر کنید که این صحنه واقعاً مستحق کارت قرمز بود. اما جایی که ماکلی شانس آورده است این است که فیلیپس فقط پای کروس را اندکی لمس می کند و دلیل عدم مداخله VAR هم همین بود. "

اشاره نیهاوس به خطای کالوین فیلیپس روی تونی کروس است که با کارت زرد جریمه شد، اما بسیاری معتقد بودند که بازیکن انگلیس باید با دریافت کارت قرمز از زمین اخراج می شد.

نیهاوس با اشاره به این احتمال که ماکلی دیدار نیمه نهایی یا حتی فینال را سوت بزند، افزود: "به نظرم او عملکردی داشته که شانس قضاوت های بیشتر را برای او بالا می برد. فکر می کنم که او با این قضاوت واقعا شایستگی خود را ثابت کرده است."

نیهاوس از دنیله اورساتو، داور بازی سوئد-اوکراین، جنید چاکر و بیورن کویپرز نیز به عنوان دیگر داورانی که ممکن است فینال یورو را سوت بزنند نام برد.

دیک یول نیز قضاوت ماکلی در ومبلی را عالی ارزیابی کرد: "قضاوت او بی نقص نبود اما بار احساسی این بازی، مسابقه را به دوئلی بسیار سخت تبدیل کرده بود و واقعا قضاوت ماکلی ایرادات خیلی کمی داشت."

یول اما معتقد است که فیلیپس باید کارت قرمز دریافت می کرد: "به نظرم او پایش را روی پای کروس گذاشت، اما سوال این است که آیا او ابتدا به آرامی پای کروس را لمس کرده است؟ جریمه پای روی پا گذاشتن طبق قوانین کارت زرد است.

بیشتر بخوانید:

سرمربی سوئد: این بدترین چیزی بود که در فوتبال تجربه کردم

کروس: تا قبل از گل اول انگلیس بازی نزدیک بود

 

 

تگ ها


یورو ۲۰۲۰ فوتبال جهان فوتبال