همای علیدوستی قهرمان باشگاه‌های تهران(عکس)

چه تیمی &#۱۶۰;در دهه ۶۰جلوتر از استقلال و پرسپولیس قهرمان شد....

به گزارش "ورزش سه "،رقابت های فوتبال باشگاه های تهران بعد از انقلاب اسلامی از سال ۱۳۶۰به صورت رسمی آغاز شد و در آن سال تیم همای تهران به قهرمانی رقابت ها رسید. در سال ۵۹با فراخوان هیئت فوتبال تهران کلیه تیم ها و دسته جات آزاد برای کسب مجوز حضور در رقابت های باشگاهی تهران ثبت نام کردند و در نهایت ۱۴تیم جواز حضور در این رقابت ها را بدست آوردند.۱۱۴تبم در ۱۴گروه برای تعیین تیم های دسته یک تا چهارم رقابت های باشگاه های تهران ثبت نام کردند و در نهایت تیم های استقلال ،پرسپولیس ،بوتان ،صنایع دفاع ، بانک ملی ،برق ،کیان، هما، شاهین، آرارات، تهران‌جوان، نفت، راه‌آهن و  اکباتان تیم های تشکیل دهنده دسته یک باشگاه های تهران شدند.تیم های باریشه ای که جریان فوتبال در تهران را در آن سال ها زنده نگه داشتند. 


 این رقابت ها که در سال۶۰ با حضور ۱۴تیم برگزار شد در پایان شاهد قهرمانی هما،نایب قهرمانی پرسپولیس و سومی استقلال بود تا هما تنها تیم تهرانی باشد که در دهه ۶۰و در زمان برگزاری رقابت های باشگاه های تهران به غیر از استقلال و پرسپولیس به مقام قهرمانی این رقابت ها رسیده است .


هما که همواره رتبه های خوبی در آن سال ها کسب می کرد و یکی از تیم های پر مهره آن روزها بود همواره موی دماغ دو تیم مطرح پایتخت بود .هما با هنرمندی حمید علیدوستی نامدار که مزه گلزنی به هر دو تیم استقلال و پرسپولیس را چشیده بود یکی از تیم های با اخلاق آن دهه نیز بشمار می رفت.


در تصویر بازیکنان این تیم را در سال ۶۲مشاهده می کنید که به مقام چهارمی رقابت های آن فصل بسنده کردند.


بازیکنان مطرحی که سال های متمادی در دهه ۶۰ به تیم فوتبال هما وفادار بودند و خاطرات زیادی برای اهالی فوتبال به یادگار گذاشته اند.


ایستاده ازراست:


فرهادکامل ،حمید علیدوستی،مرحوم فریدون رادبوی ، جمشیدپذیرا ،چمپورصفرزاده،سهام الدین میرفخرایی

نشسته ازراست:


مجیدمشتری ، فرامرزعزتی،مرحوم ناصرمیرزایی،هادی نراقی ، هدایت شعارغفاری

تگ ها


حمید علیدوستی