همدانی: از نظر علمی نمی‌توان لیگ را برگزار کرد

ستار همدانی، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد که لیگ برتر به دلیل شیوع ویروس کرونا نباید ادامه پیدا کند و چهار تیم بالای جدول نیز راهی لیگ قهرمانان آسیا شوند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، وی افزود: من با ادامه مسابقات لیگ برتر مخالفم، چون از نظر علمی نمی‌توان لیگ را برگزار کرد. بازیکنان بیش از دو ماه است که از تمرینات و کار گروهی به دور هستند. فوتبال ورزشی گروهی است و فردی نیست. اگر بازیکنان در زمان کم از لحاظ بدنی آماده شوند، برای کار گروهی به مشکل می‌خورند. فوتبال ورزشی است که نیاز دارد بازیکنان کنار هم کار گروهی انجام دهند اما توجهی به این مسائل نمی‌شود.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال با اشاره به از سرگیری لیگ برتر گفت: اگر لیگ ادامه پیدا کند، یک ماهه می‌خواهند بازی‌ها برگزار شود و احتمالا به ماه مرداد کشیده می‌شود. آن وقت چطور می‌خواهند لیگ فصل بعد را آغاز کنند؟ بنابرین کارشناسی شده نیست که لیگ ادامه پیدا کند. از طرفی، فصل نقل و انتقالات را باید در نظر گرفت. نظرم این است که چهار تیم بالای جدول بدون اعلام تیم قهرمان به مسابقات لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کنند. ویروس کرونا دست ایران نبوده و همه جای دنیا را تحت تاثیر قرار داده است. اگر لیگ در کشورهای دنیا بخواهد ادامه پیدا کند، آنقدر از لحاظ علمی برنامه دارند که بتوانند در این شرایط خاص اجرا کنند اما ما در حالت عادی نمی‌توانیم مدیریت کنیم و به مشکل می‌خوریم. 

همدانی خاطرنشان کرد: شاید برخی‌ها بگویند اگر قرار است لیگ تعطیل شود، وضعیت تیم‌های پایین جدول چه خواهد شد. قرار نیست اتفاقی بیفتد و بهتر است تیم‌ها بمانند و فصل بعد را آغاز کنند. کرونا اتفاقی بود که باعث شد یکسری‌ها از خواب غفلت بیدار شوند. این اتفاق دست ایران نبوده است. 

بیشتر بخوانید:

واگذاری ۱۰ درصد سهام استقلال و پرسپولیس

قرارداد آریا برتر با استقلال فسخ شد

 

 

تگ ها


استقلال تهران ستار همدانی فوتبال کرونا فوتبال ایران فوتبال