همراه با خشمِ و فریادهایِ چنددقیقه‌ای یحیی(عکس)

نیمه دوم دیدار پرسپولیس و گل گهر سیرجان با اتفاقات بحث برانگیز پرشماری همراه بود که بی‌شک مهم‌ترینشان پس از ورود به دقیقه ۶۰ بازی رخ داد....

به گزارش "ورزش سه"، یک ارسال بلند از سمت چپ محوطه جریمه پرسپولیس به سمت راست، یعنی جایی که پهلوان و زکی پور برای تصاحب توپ در حال دویدن بودند، سبب شد تا با یکی دو متر اختلاف صحنه گل اول بازی که با پنالتی ترابی به تور دروزاه گل گهر چسبید، تکرار شود. روی آن صحنه امید عالیشاه جلوتر از محمد آقاجان پور قرار داشت و پنالتی داد و روی صحنه دوم پهلوان پشت بازیکن گل گهر در حال حرکت بودند و تعادل زکی پور را برهم زد، تا داور در سوت خود بدمد و خطا بگیرد.


در همین حین که اشکان خورشیدی پشت خط محوطه جریمه مستقر شده بود و مشخص بود که هنوز مطمئن نیست که باید خطای پشت محوطه جریمه را بگیرد، یا نشان دادن نقطه پنالتی تصمیم درست تری خواهد بود و با دست زدن به هدست خود نشان می‌داد، چیزی در گوشش می‌گویند، اعتراض های یحیی گل محمدی که به منطقه ارتکاب خطا نزدیک بود و می ترسید علیه تیمش در شرایطی که بازی با نتیجه ۲ بر ۱ دنبال می شد، پنالتی گرفته شود، شروع شده بود و سبب شد تا داور مسابقه به او که حالا کنار کمک داور اول ایستاده بود، نزدیک شود و کارت زردش را از جیب درآورد و به سرمربی پرسپولیس نشان داد.


این کارت زرد تازه شروع اعتراض های یحیی بود که نه افشین پیروانی می‌توانست مقابلش را بگیرد، نه حمید مطهری و حتی نه کریم باقری؛ آقا کریم که معمولا در اینگونه صحنه ها نشان داده با کسی تعارف ندارد و برخوردی تندتر از آنچه طرف مقابل انجام می‌دهد را تکرار می‎‌کند. با این حال مقابل هم تیمی قدیمی، کریم خیلی با احتیاط رفتار کرد و پس از این چند ثانیه طوفانی که یحیی گل محمدی بارها خطاب به داور مسابقه فریاد می زد که چرا کارت زرد به او داده، درنهایت با آرام شدن سرمربی، بازی به روال عادی بازگشت.


بازی به روال عادی بازگشت، اما اشکان خورشیدی که برای نشان دادن نقطه پنالتی یا گرفتن خطا پشت محوطه جریمه کاملا مردد شده بود، گزینه دوم را انتخاب کرد تا طبق نظر کارشناشان تصمیم اشتباهی گرفته باشد؛ تصمیمی که شاید تحت تاثیر فریادها و واکنش های عجیب سرمربی پرسپولیس گرفته شد.


ورزشگاه آزادی باز هم شاهد یک بازی جنجالی دیگر بود که هر دو طرف به شدت نسبت به عملکرد داوری مسابقه اعتراض داشتند. به نظر می رسد مسئولان فدراسیون فوتبال جلوتر از هر چیزی برای اینکه نشان دهند نگران اتفاقات فوتبال هستند، باید به فکر تامین زیرساخت های VAR باشند تا نه در تبریز کادر فنی ذوب آهن ۸۰ دقیقه تحت تاثیر پنالتی عجیبی باشند که داور مسابقه در دقیقه ۱۰ به سود تراکتور گرفت و نه در تهران این شائبه ایجاد شود که داور به خاطر بزرگ بودن نام یحیی گل محمدی از اخراج او پس از فریادهای بلندی که داشته و همینطور نشان داده نقطه پنالتی، خودداری کرده است.

در این تصاویر که فریم به فریم توسط امیرحسین خیرخواه ثبت شده و به خوبی ماجرای خشم یحیی گل محمدی به تصویر کشیده شده است، مشاهده می کنید که چطور اعضای کادر فنی پرسپولیس در آرام کردن سرمربی تیمشان ناکام مانده اند.

تگ ها


پرسپولیس تهران یحیی گل محمدی