همراه با ستاره ها در فینال جام 21/ تیم جوان دشان تاریخ را از نو نوشت

......

 

فینال جام جهانی 2018 خاطره ها و آمارهای جالبی را از خود برجای گذاشت.
به گزارش سایت مدال، گلباران در جام جهانی و درخشش جوان های فرانسه منجر به ثبت اتفاقات جدیدی در تاریخ جام جهانی شده است. برخی از این رخدادها را بخوانید:

- آمار فوق‌العاده رافائل واران در ۲۵ سالگی؛ چهار بار قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا و یک قهرمانی در جام جهانی

- فرانسه با دو قهرمانی در یورو(۱۹۸۴ و ۲۰۰۰) و دو قهرمانی جهان(۱۹۹۸ و ۲۰۱۸) با چهار عنوان قهرمانی در تورنمنت‌های بزرگ پس از آلمان با ۷ و ایتالیا با ۵، سومین تیم پرافتخار اروپایی شد.

- دشان با ۴۹ سال سن جوان ترین سرمربی قهرمان جهان از سال ۱۹۹۰ به بعد محسوب می‌شود؛ بکن‌بائر در سال ۱۹۹۰ و در ۴۴ سالگی با آلمان قهرمان جهان شد.

- دیدیه دشان بعد از زاگالو و بکن بائر به سومین فردی تبدیل شد که به هم عنوان مربی و هم به عنوان بازیکن قهرمان جهان شده است.

- ۷۳ گل از ۱۶۹ گل زده شده در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه روی ضربات ایستگاهی و شروع مجددها به ثمر رسید که ۴۳% گل‌ها می‌شود؛ بیشترین درصد در ادوار جام‌جهانی از سال ۱۹۶۶ تاکنون.

- فرانسه با میانگین سنی ۲۵سال و۱۰ماه پس از برزیل در سال۱۹۷۰با میانگین سنی ۲۵سال و ۹ماه به جوانترین تیم قهرمان جهان تبدیل شد(میانگین سنی بازیکنانی که حداقل یک بازی کردند).

- امباپه با ۱۹سال و ۶ماه سن، پس از پله و آنتونیو برزیلی و برگومی ایتالیایی؛ جوان ترین بازیکنی است که فاتح جام جهانی می شود.

- واران پس از کارمبئو ۱۹۹۸(فرانسه)، کارلوس۲۰۰۲(برزیل) و خدیرا ۲۰۱۴(آلمان)؛ چهارمین بازیکنی شد که در یک سال موفق به فتح لیگ‌قهرمانان اروپا و جام‌جهانی می‌شود.

- در 20 سال اخیر هیچ یک از برندگان توپ طلای جام جهانی قهرمان این جام نشده اند.

- کیلیان امباپه در جام جهانی ۲۰۱۸، ۳۲ دریبل موفق داشت که بهترین آمار یک بازیکن فرانسوی در یک دوره جام جهانی از سال ۱۹۶۶ تاکنون محسوب می‌شود.

- امباپه پس از پله در سال ۱۹۵۸ به اولین بازیکن زیر ۲۰ سال تبدیل شد که در فینال جام جهانی گلزنی می کند.

- دالیچ، سرمربی کرواسی که زمانی در آستانه حضور در استقلال قرار گرفته بود، به فینال جام جهانی رسید اما در نهایت مقابل فرانسه مغلوب شد.

- آنتوان گریزمن در فینال یورو ناکام بود اما این بار قهرمان جام جهانی شد و گلزنی کرد تا گام بزرگی به سمت کسب توپ طلای 2018 بردارد.

تگ ها


اخبار روز جام جهانی 2018 فرانسه فوتبال