همسفر با تیم یحیی از تهران تا کرمان (عکس)

پرسپولیس رقابت های جام حذفی را با پشت سر گذاشتن مس نوین در کرمان و با قدرت آغاز کرد....

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس بعد از سالها  و در رقابت های جام حذفی به ورزشگاه شهدای  باهنر کرمان برگشت تا این بار نه در برابر مس ، بلکه برابر مس نوین کرمان که تیم دوم مس در لیگ دسته دوم می باشد و از بازیکنان بومی زیادی استفاده می کند قرار گیرد. مسی ها که در روزگاری نه چندان دور در این ورزشگاه از قدرت های آسیا میزبانی می کردند و حتی سابقه پیروزی برابر الهلال را هم در این ورزشگاه داشتند  با مس نوین در برابر پرسپولیس و توان هجومی و دفاعی بالای این تیم حرفی برای گفتن نداشتند و بازی را در پایان با نتیجه سه بر صفر به رقیب پرسابقه خود که سابقه  شش قهرمانی در جام حذفی دارد واگذار کردند.

با هم نگاهی می اندازیم با ۱۰تصویر شکار شده از دوربین امیرحسین خیرخواه از بازی روز گذشته دو تیم که در هوایی طوفانی  و با باد شدید برگزار شد.

مسئولیت رهبری مس نوین  به عهده فرزاد حسین خانی هافبک جنگنده و کاپیتان مس کرمان در سالهای نه چندان دور بود. حسین خانی که تیم خوبی از بازیکنان با اصلیت کرمانی جمع و جور کرده است قطعاً برداشت های خوبی از دیدار با پرسپولیس برای تیم جوان خودش داشته و در ادامه راه می تواند از آنها استفاده کند.

کمال کامیابی نیا سانتر ترابی را با ضربه سر به گل اول پرسپولیس تبدیل کرد . کمال که چند بازی در این فصل در خط دفاع بازی کرده است یکی از بهترین و بی حاشیه ترین بازیکنان پرسپولیس در این چند سال بوده است . او  هر وقت در زمین بوده رد خوبی از خود  در گلزنی ها و کلین شیت های پرسپولیس به جا گذاشته است.

افسوس مهدی ترابی لحظاتی پس از نشستن توپش بر روی تیر افقی دروازه مسی ها. ترابی که اولین بازی خود را بعد از بازگشت دوباره به پرسپولیس انجام می داد می توانست تا اینجای کار با یک پاس گل و یک گل زده ستاره میدان لقب بگیرد.

میلاد سرلک جای خود را در میانه میدان پرسپولیس محکم کرده است و یکی از بازیکنان مورد علاقه یحیی و کادر فنی این تیم در این پست می باشد. دوندگی زیاد او در لایه های بین خط هافبک و دفاع این تیم یکی از عوامل کلین شیت های متعدد پرسپولیس از زمان حضور او در پرسپولیس می باشد

مهدی شیری با پرشی مطمئن در حال ضربه زدن به توپ ، او مشکلات فینال لیگ قهرمانان آسیا را پشت سر گذاشته است و این روزها از نیمکت جدا شده و  انتخاب اول یحیی در پست دفاع راست می باشد. انتخابی که با بازگشت ترابی به پرسپولیس و اضافه شدن نفرات خط هافبک می تواند رقابت سازنده ای بین او و سیامک نعمتی در صورت صلاحدید کادر فنی پرسپولیس ایجاد کند

حمید مطهری در زمان فوتبالش  به آن چه لیاقتش را داشت نرسید و به خاطر مصدومیت فوتبال را کنار گذاشت .او همانند دوران فوتبالش که مغز متفکر تیم بود ، در پرسپولیس یحیی و یارانش هم نقش پررنگی بر روی نیمکت پرسپولیس دارد. مطهری در مربیگری به دنبال جبران دوران کوتاه مدت فوتبالش است

محمدحسین کنعانی زادگان بعد از سپری کردن دوران مصدومیتش دوباره به زوج سید جلال تبدیل شده است و همچنان در ادامه روند کلین شیت های پرسپولیس موثر است . فوتبال درگیرانه او کمک زیادی به خط دفاعی و هافبک پرسپولیس می کند

محمد انصاری با قابلیت بازی در دفاع وسط و دفاع چپ مصدومیت دوباره پاره شدن رباط صلیبی پا را پشت سر گذاشته و دوباره به میادین فوتبال برگشته است .او خیال یحیی را در این دو پست که بازیکن جانشین در نیم فصل اول نداشت راحت کرده است .

ستاره پرسپولیس در کرمان که با دو ضربه سر دو گل پرسپولیس را به ثمر رساند. امید عالیشاه که کاپیتان دوم پرسپولیس محسوب می شود هیچ وقت و در هیچ رقابتی از انگیزه هاش کم نمی شود.

شهریار مغانلو در اولین بازی خود برای پرسپولیس موقعیت خوب گلزنی را از دست داد. بازگشت او به لیگ ایران می تواند در ادامه رقابت ها به نغع خود او و پرسپولیس تمام شود. البته اگر موقیعیت سوزی در این حد  نداشته باشد.

تگ ها


پرسپولیس تهران فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال