همه سوابق جنجالی داور نژادپرست رومانیایی

سباستین کولتسکیو داور رومانیایی از شب گذشتهد تبدیل به ماون جنجال در فوتبال اروپا شده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در جریان بازی شب گذشته پی اس جی و باشاک شهیر در هفته پایانی لیگ قهرمانان که در پارک دو پرنس پاریس برگزار می شد، سباستین کولچسکیو داور چهارم رومانیایی بازی پس از اعتراض شدید نیمکت باشاک شهیر روی یک صحنه از داور اول بازی می خواهد تا به کنار زمین بیاید و یکی از اعضای تیم ترکیه ای را اخراج کند.

پیره وبو کمک مربی کامرونی باشاک شهیر هدف کولچسکیو بود و او در خطا قراردادن وبو از لفظ "آن سیاهپوست" استفاه کرد. وبو، دمبابا و دیگر نیمکت نشینان باشاک شهیر متوجه لفظ زشت داور چهارم شدند و همین شروع جنجال ها بود. هر دو تیم زمین را ترک کردند و گفتند که با حضور کولچسکیو حاضر به انجام بازی نیستند و در نهایت یوفا امشب را به عنوان تاریخ جدید بازی اعلام کرد.

کولچسکیو اما سوابق جنجالی دیگری هم در فوتبال دارد. او سال ۲۰۰۶ وارد سطح اول داوری شد. فصل جاری او تنها یک بازی از دور اول لیگ اروپا بین سیروکی بریژ و غیرت قزاقستان را داوری کرده است و در بازی شاختار و رئال در کیف نیز داور چهارم بود.

کولچسکیو سال ۲۰۱۵ در دیدار بین آسترا و استوا بخارست سه گل استوا را مردود اعلام کرد و از دادن یک کارت قرمز مسلم به بازیکن آسترا هم خودداری کرد. کمیته داوران رومانی او را چند هفته از داوری منع کرد و همین باعث شد او یک قضاوت در لیگ اروپا را نیز از دست بدهد. 

سال ۲۰۱۳ نیز کولچسکیو در یک بازی شش کارت قرمز داد و با یکی از بازیکنان نیز دست به یقه شد تا هفته ها سوژه رسانه ها باشد.

سال ۲۰۱۱ نیز بوسه یکی از بازیکنان تیم ووینتا سیبیو به دست او در جریان بازی به منظور عذرخواهی خبرساز شده بود.

بیشتر بخوانید:

داور جنجالی: همه می‌دانند من نژادپرست نیستم

داور چهارم جنجالی امشب در پاریس نیست

 

 

تگ ها


پاری سن ژرمن فوتبال جهان فوتبال