همه می‌گفتند حذف بارسلونا غیرممکن است

درک کویت، ستاره هلندی و سابق لیورپول مدعی شد این تیم در گذشته توانایی غلبه بر هر رقیبی را داشته است....

به گزارش "ورزش سه"، بر اساس قرعه کشی جنجالی لیگ قهرمانان، دو تیم اینتر و لیورپول در مرحله یک هشتم به مصاف هم خواهند رفت. آخرین بار در سال ۲۰۰۸ و در همین مرحله شاهد تقابل این تیم بودیم که مرسی سایدی ها در بازی رفت با گل های درک کویت و استیون جرارد و در مسابقه برگشت با تک گل فرناندو تورس پیروز شده و راهی دور بعد شدند. حالا درک کویت در مصاحبه با سایت لیورپول، در مورد آن دیدار صحبت کرده است.

درک کویت گفت: "وقتی در سال ۲۰۰۸ با اینتر روبرو شدیم، بازی رفت در آنفیلد برگزار شد. ما فقط به شدت تلاش می کردیم که گل نخوریم و هدف اصلی حفظ دروازه بود. اگرچه اینکه مارکو ماتراتزی در نیمه اول اخراج شده بود، اما ما در تلاش برای گلزنی واقعا صبور بودیم. در واقع طرز فکر ما این بود که می توانیم به گل برسیم، اما اول باید مطمئن شویم که دروازه باز نمی شود.

در نهایت من در اواخر بازی و در دقیقه ۸۵ توانستم گل اول لیورپول را به ثمر برسانم. ما در صورت پیروزی ۱-۰ خیلی بیشتر از برد ۲-۱ احساس اعتماد به نفس می کردیم. به هر حال در ادامه و سه دقیقه بعد از گل من، استیون جرارد با یک ضربه فوق العاده موفق به زدن گل دوم شده و  نتیجه را ۲-۰ کرد، اما در کل حفظ دروازه در ذهن ما مهمتر بود.

ما همیشه به خودمان باور داشتیم که می توانیم هر تیمی را در دنیا شکست دهیم. در خاطر دارم وقتی سال ۲۰۰۷ بارسلونا را حذف کردیم، همه تصور می ‌کردند این کار برای لیورپول غیرممکن و دشوار سخت خواهد بود. اما برای ما نام حریف اهمیتی نداشت و حس می کردیم قادریم هر تیمی را در دنیا مغلوب کنیم."

تگ ها


اینتر میلان لیورپول بارسلونا