همه نکات و رکوردهای بازی بارسا و یونایتد؛ شاهکار مسی

دیدار دو تیم در مجموع با برتری ۴-۰ بارسا همراه بود...

لیونل مسی بار دیگر درخشید تا تیمش را پس از سه فصل ناکامی به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا هدایت کند.

به گزارش مدال، در جریان دور برگشت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، بارسلونا موفق شد با نتیجه 3-0 منچستریونایتد را شکست دهد تا راهی دور بعدی مسابقات شود. نکات آماری جالب این دیدار به شرح ذیل است:

بارسلونا برای دوازدهمین بار به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا رسید. فقط رئال مادرید (13) آمار بهتری نسبت به بارسا دارد. این اولین حضور بارسلونا در مرحله نیمه نهایی از فصل 2014/15 است.
بارسلونا در 10 دیدارش در فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا 7 برد و 3 تساوی را تجربه کرده و شکستی نخورده است.
بارسلونا 15 بار موفق به عبور از باشگاه های انگلیسی در مجموع دو دیدار رفت و برگشت از 24 تقابلش شده است. این آمار در 9 تقابل گذشته، 8 صعود بوده است.
رکورد شکست ناپذیری بارسلونا در نیوکمپ در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا به عدد 31 رسید. 28 برد و 3 تساوی در این دیدارها به دست آمده است. آخرین شکست بارسلونا در نیوکمپ به سال 2013 در مقابل بایرن مونیخ باز می گردد، در حالی که آخرین شکست در نیوکمپ با حضور مسی در ترکیب اولیه به سال 2009 در برابر روبین کازان بر می گردد.
بارسلونا فقط به یک گل دیگر برای رسیدن به رکورد 500 گل در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا نیاز دارد.
بارسلونا به اولین تیم از 12 سپتامبر 2017 بدل شد که با سه شوت از پشت محوطه جریمه دروازه حریفش را در لیگ قهرمانان اروپا می گشاید. آخرین بار چلسی در مصاف با قره باغ موفق شده بود توسط پدرو، زاپاکوستا و باتشوایی چنین کاری انجام دهد.
بارسلونا 5 بار موفق به شکست دادن منچستریونایتد در لیگ قهرمانان اروپا شده که بیشتر از هر تیم دیگری بوده است.
منچستریونایتد در پنج دیدار از هفت دیدار اخیر خود در تمامی رقابت ها شکست خورده است.
منچستریونایتد سنگین ترین شکست خود در مجموع دو دیدار در تاریخ مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرد. این برای اولین بار بود که این تیم با اختلاف چهار گل در مجموع دو دیدار مغلوب حریف می شد.
لیونل مسی بیشتر از هر بازیکن دیگری دروازه باشگاه های انگلیسی در لیگ قهرمانان اروپا را گشوده است. وی در 32 بازی، 24 بار موفق به گشودن دروازه رقبای انگلیسی (آرسنال 9، منچسترسیتی 6، منچستریونایتد 4، چلسی 3 و تاتنهام 2) شده است.
لیونل مسی به رکورد 110 گل در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا رسید.
لیونل مسی پس از ناکامی در ثبت گل با آمار 50 شوت در 12 حضور اخیرش در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، موفق به گلزنی شد. آخرین گل مسی در این مرحله به آوریل 2013 مقابل پاری سن ژرمن باز می گشت.
لیونل مسی اولین بازیکن فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا است که تعداد گل هایش را دو رقمی می کند. این پنجمین باری است که وی موفق به ثبت گل های دو رقمی در یک فصل لیگ قهرمانان اروپا می شود.
لیونل مسی برای 22مین بار در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفت و در کنار آندرس اینیستا و کریستیانو رونالدو رکورددار بازی در این مرحله از مسابقات است.
لیونل مسی در 22 حضورش در استادیوم نیوکمپ در تمامی رقابت های فصل جاری موفق به ثبت رکورد 27 گل و 10 پاس گل شده است.
لیونل مسی به دومین بازیکن پس از کریستیانو رونالدو بدل شد که در سه استادیوم مختلف (المپیکو، ومبلی و نیوکمپ) دروازه منچستریونایتد را در لیگ قهرمانان اروپا می گشاید.
زمانی که لیونل مسی در یکی از دو دیدار رفت یا برگشت مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کرده، بارسلونا هرگز حذف نشده است.
فیلیپه کوتینیو به دومین بازیکن پس از رابین فن پرسی بدل شد که هم در لیگ قهرمانان اروپا و هم در لیگ اروپا مقابل منچستریونایتد موفق به گلزنی می شود.
داوید دخیا برای اولین بار به عنوان دروازه بان منچستریونایتد، سه گل از خارج از محوطه جریمه در یک دیدار دریافت می کند.

تگ ها


بارسلونا منچستر یونایتد UEFA Champions League فوتبال