همه نکات و رکوردهای بازی یووه و آژاکس؛ ناکامی رونالدو

آژاکس موفق شد با خلق یک شگفتی دیگر، راهی نیمه‌نهایی شود...

آژاکس موفق شد برای اولین بار در قرن جدید حضور در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا را جشن بگیرد.

به گزارش مدال، در جریان دور برگشت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، آژاکس موفق شد با نتیجه 2-1 از سد یوونتوس عبور کند و راهی مرحله نیمه نهایی مسابقات شود. نکات آماری جالب این دیدار به شرح ذیل است:

آژاکس آمستردام برای اولین بار از سال 1997 راهی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شد.
برای اولین بار از سال 2005، یک باشگاه هلندی حضور در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا را تجربه می کند. آیندهوون آخرین نماینده هلند در این مرحله بود.
آژاکس فقط در یکی از 16 دیدارش در فصل 2018/19 لیگ قهرمانان اروپا شکست خورده و 9 برد و 6 تساوی کسب نموده است.
آژاکس در 5 مسابقه اخیر خارج از خانه اش در مقابل باشگاه های ایتالیایی شکست نخورده و 3 برد و 2 تساوی کسب کرده است.
آژاکس فقط در یکی از 26 دیدار اخیرش در لیگ قهرمانان اروپا موفق به گلزنی نشده است.
یوونتوس برای اولین بار از فصل 1981/82 توسط تیمی به جز تیم های حاضر در پنج لیگ معتبر اروپایی از رقابت های جام باشگاه های اروپا/لیگ قهرمانان اروپا حذف شد. در آن سال اندرلخت از سد یووه عبور کرد.
کریستیانو رونالدو موفق نشد یازدهمین حضورش در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کند.
کریستیانو رونالدو موفق شده 65 گل در مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رساند. 25 گل از این 65 گل در مرحله یک چهارم نهایی به ثمر رسیده است. مجموع گل های وی در لیگ قهرمانان اروپا به عدد 126 رسید.
کریستیانو رونالدو برای 22مین بار در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفت و در کنار آندرس اینیستا و لیونل مسی رکورددار بازی در این مرحله از مسابقات است.
کریستیانو رونالدو بیشتر از هر تیمی دروازه سه تیم را در لیگ قهرمانان اروپا گشوده است: یوونتوس (10)، بایرن مونیخ (9)، آژاکس (9)
کریستیانو رونالدو در هفت دیدار اخیرش در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کرده و مجموعاً 13 بار دروازه تیم های (وولفسبورگ، بایرن مونیخ (رفت و برگشت)، یوونتوس (رفت و برگشت)، آژاکس (رفت و برگشت)) را گشوده است.
کریستیانو رونالدو در تمامی 6 دیدار اخیرش مقابل آژاکس موفق به گلزنی شده است.
کریستیانو رونالدو به رکورد 599 گل در 799 بازی رسمی باشگاهی رسید.
ماتیس ده لیخت با 19 سال و 247 روز سن، دومین مدافع جوان تاریخ لیگ قهرمانان اروپا است که موفق به گلزنی در مراحل حذفی مسابقات می شود. جوئل ماتیپ با 19 سال و 240 روز سن با گلزنی برای شالکه در مقابل اینتر در مرحله یک چهارم نهایی در تاریخ 5 آوریل 2011 همچنان جوانترین بازیکن است.
اولین گل ماتیس ده لیخت در لیگ قهرمانان اروپا، 155مین گل این باشگاه در تمامی رقابت های فصل جاری بود که با رکورد تاریخ باشگاه در فصل 2009/10 مساوی شد.

تگ ها


آژاکس یوونتوس UEFA Champions League فوتبال