همه نگاهها به آقای خاص؛ بنا ماندنی است یا رفتنی؟

رسانه ای شدن کناره گیری محمد بنا از سرمربیگری تیم ملی کشتی فرنگی، حالا استعفای او را وارد فاز تازه ای کرده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، محمد بنا که در سال های اخیر بارها به تیم ملی کشتی فرنگی رفت و آمد داشته، در دوره سرپرستی حمید بنی تمیم بار دیگر به تیم ملی بازگشت و قرار بود تا المپیک ۲۰۲۰ هم هدایت فرنگی کاران را برعهده داشته باشد. البته خودش این بار خیلی بلندمدت صحبت می کرد و در مصاحبه هایش از برنامه هایش تا المپیک ۲۰۲۴ هم می گفت.
وقتی علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی شد، به محمد بنا اعتماد کرد و این مرد باتجربه کشتی فرنگی هم به خاطر رفتار و نوع خاص مربیگری اش به آقای خاص کشتی هم مشهور است، جواب اعتماد دبیر را با نتایج نسبتا قابل قبول در جهانی قزاقستان و آسیایی هند داد.


محمد بنا همه برنامه ریزی ها را برای المپیک توکیو ۲۰۲۰ انجام داده بود، اما کرونا مانع برگزاری این رویداد در تابستان سال ۹۹ شد. در حالی که در ۶ ماه اخیر همه اردوهای تیم ملی تعطیل بوده، جلساتی اخیرا با حضور سرمربیان تیم های ملی برگزار شده تا برنامه ریزی برای یک سال آینده صورت بگیرد.


در این میان اما به شکل شوکه کننده ای خبر استعفای محمد بنا منتشر شد. با اینکه همکارانش سعی داشتند بگویند این حرف فقط در حد شوخی بوده، اما با تایید رییس فدراسیون کشتی مشخص شد که بنا حرف از خستگی و کناره گیری زده است.


البته که قرار نبوده بحث کناره گیری بنا که به اعتقاد همکارانش خیلی جدی نبوده، رسانه ای شود، اما انتشار این خبر روی خروجی خبرگزاری ها ماجرا را وارد فاز تازه ای کرده است.


علیرضا دبیر اعلام کرد به ادامه همکاری با بنا امیدوار است و استعفای پیامکی او را قبول ندارد. با این حال همه چیز به تصمیم روزهای آینده آقای خاص کشتی ایران بستگی دارد. شاید حمید سوریان بهترین فردی باشد که بتواند بنا را برای ماندن در راس تیم ملی راضی کند.

بیشتر بخوانید:

واکنش رئیس فدراسیون کشتی به استعفای محمد بنا

چراغ سبز فدراسیون کشتی به استعفای عجیب محمد بنا

 

 

تگ ها


کشتی محمد بنا فرنگی کشتی